Iki rugpjūčio 20 d. pratęsiamas GPM dalies paramai prašymų teikimo terminas

Valstybinėmokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad pratęsiamas gyventojų pajamųmokesčio (toliau - GPM) dalies skyrimo paramai terminas: tokiu būdu paremti pasirinktąorganizaciją, meno kūrėją, politinę partiją ar profesinę sąjungą pajamaslaiku deklaravę gyventojai (t. y. iki šių metų liepos 1 d.) galės iki šių metų rugpjūčio 20 d. Pažymima,kad paramą skirti gyventojai gali ir tiems gavėjams, kurie paramos gavėjostatusą įgijo po gegužės 1 d. (iki liepos 1 d.).

Prašymą skirtipajamų mokesčio dalį pasirinktam paramos gavėjui patogiausia pateiktiprisijungus prie VMI Elektroniniodeklaravimo sistemos - EDS (www.deklaravimas.vmi.lt), taip pat - užpildžius popieriniusprašymus, kuriuos VMI reikia atsiųsti paštu (adresu Neravų g. 8, LT-66257Druskininkai).

Primenama,kad pasikeitus procentinėms skiriamos pajamų mokesčio dalims, ankstesniaismetais skirta parama nuo šių metų bus perskaičiuota automatiškai (vietoj 2proc. GPM – 1,2 proc. GPM, vietoj 1 proc. GPM – 0,6 proc. GPM). Svarbupaminėti, kad ir toliau bus galima vienu prašymu skirti pajamų mokesčio dalį užpraėjusius ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius. Taigi, gyventojopageidavimu, pagal vieną pateiktą prašymą, pajamų mokesčio dalis gali būtipervedama net penkis metus iš eilės. 

Pernai daugiaunei 520 tūkst. gyventojų paramai skyrė apie 21 mln. eurų, iš jų 1 mln. eurų -politinėms partijoms, 380 tūkst. eurų - profesinėms sąjungoms, 214 tūkst. eurų- meno kūrėjams. Gyventojų skirta pajamų mokesčio dalis paramosgavėjams pervedama kasmet lapkričio mėn. 

Kilusklausimams, pasikonsultuoti galima ne tik paskambinus bendruoju Mokesčiųinformacijos centro telefonu 1882,bet ir kitais papildomais telefonųnumeriais, kurie skelbiami VMI internetosvetainėje

Savarankiškaiaktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamusklausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.ltir VMI „Youtube“  kanale.Išsami informacija apie pajamų mokesčio dalies skyrimą paramai pasiekiamaadresu https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.Aktuali informacija skelbiama ir oficialiame VMI socialinio tinklo „Facebook“puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.
 #

#
 Griežtai draudžiama Trakietis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 35.175.191.36.

Rašyti

Portalo Trakietis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Praėjęs savaitgalis Viesų bendruomenėje praūžė audringai, kartu su saule, lietumi ir žaibais

Asociacija „Viesų bendruomenė“ vykdydama Birtų tarybos Active Citizens Lietuvoje, kurią įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės istitutas b...

MALTOS ORDINO PAGALBOS TARNYBOS 30-METIS LIETUVOJE: NUO VIENUOLIŲ RITERIŲ IKI TŪKSTANTINĖS SAVANORIŲ

Maltos ordino pagalbos tarnyba (maltiečiai) šiemet švenčia veiklos 30-metį. Ši sukaktis – puiki proga geriau susipažinti su maltiečiais, jų...