Maltiečiai Ligonių dieną pažymi Lurdo žvakių akcija ir kviečia į piligriminę kelionę

Vasario11 d. minime pasaulinę Ligonių dieną, kurią paskelbė popiežius Jonas PauliusII. „Jėzus paliko Bažnyčiai dovaną – savo gydymo galią. Kurie įtikės, tuoslydės ženklai: <....> Jie dės rankas ant ligonių, ir tie pasveiks“ (Mk16, 17–18)“, – rašo popiežius Pranciškus savo žinioje, skirtoje pasaulineiLigonių dienai.Maltiečiaiyra viena katalikiškų organizacijų, kuri jau daugiau kaip 25 metus rūpinasi Lietuvosligoniais, juk dauguma globojamų skurstančių senolių yra ne tik vieniši, bet irsergantys, ligų ar negalių prikaustyti prie lovos. Taigi senelius lankantys irmaistu besirūpinantys savanoriai neretai tampa ligonių guodėjai irpagalbininkai.Rūpinasimaltiečiai ir neįgaliais asmenimis, turime net kelias programas, specialiai skirtasneįgaliam jaunimui. Tai kasmetinė tarptautinė neįgalaus jaunimo stovykla „MaltaCamp“, Maltos ordino organizuojama vis kitoje šalyje. O Lietuvoje jau keletąmetų prie Klaipėdos rengiama stovykla „Move it!", kurioje sunkias traumaspatyrę jaunuoliai mokosi gyventi su savo negalia, „susidraugauti“ suvežimėliu.  Šios aktyvios reabilitacijosstovyklos ypatumas – neįgaliųjų instruktoriai yra tokio paties likimo, t. y.judėjimo negalią turintys žmonės.

PasaulinęLigonių dieną maltiečiai pažymi svarbia neįgaliesiems akcija – kviečia juosvykti į piligriminę kelionę į Lurdą. Šiemet į Švč. Mergelės Marijos apsireiškimovietą Prancūzijoje maltiečių lydimos vyksta dvi neįgaliųjų grupės – balandžio30 d. autobusu ir gegužės 4 d. lėktuvu. Tokia išvyka neįtikėtinų potyriųkelione tampa ne tik neįgaliajam, bet ir jį lydinčiam asmeniui. Jau ne vienerius metus Lurde savanoriaujantiprezidiumo narė Rūta Voverytė pripažįsta, kad Lurdas keičia žmonių gyvenimus.Čia suvažiuoja viso pasaulio savanoriai. Jos pakalbintas jau 32 metus į Lurdą atvykstantis savanoris sako, kad bešito nebegali – čia širdis prisipildo meilės, kurios pakanka visiems metams,kad galėtum duoti nieko neprašydamas atgal... Negalintysšiais metais keliauti į piligriminę kelionę į Lurdą už auką kviečiami įsigyti Lurdožvakę ir užrašyti savo maldavimą ar intenciją, kurie bus nuvežti į Lurdą ir perMotinos dieną sudeginti grotoje vykstant lietuviškoms šv. Mišioms. Už šias žvakessurinktos aukos bus panaudotos neįgaliųjų kelionei į Lurdą finansuoti. Kviečiame visus,norinčius prisidėti prie neįgaliųjų kelionės į Lurdą, įsigyti šventintą žvakutęir perduoti maltiečiams savo intencijas. Ligonių dieną (vasario 11 d.) ateikiteį Vilniaus Švč. Mergelės MarijosNekaltojo Prasidėjimo bažnyčią ir KlaipėdosMarijos Taikos Karalienės bažnyčią. Žvakių bus galima įsigyti ir kitomisdienomis daugelyje Lietuvos vietų, smulkesnės informacijos apie tai ieškokite www.maltieciai.lt, naujienas skelbsime ir„Facebook“. Įsigykite Lurdo žvakelę ir užsidegę ją gegužės 6 d. susijunkitebendroje maldoje už mūsų didžiausią turtą – sveikatą. Galintiems auka prisidėtiprie neįgaliųjų kelionės į Lurdą: 

Maltos ordino pagalbostarnybos a.s. LT294010 0424 0397 4431 (paskirtis Lurdo žvakės) ar

http://maltieciai.lt/aukoti/(paskirtis Lurdo žvakės).             
Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.23.192.92.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

3-iasis „Auksinio proto“ žaidimas Trakų viešojoje bibliotekoje

Trečiojo žaidimo „Auksinis protas“ Trakų viešojoje bibliotekoje metu keturios komandos – „Išmanieji protai“, „Titnaginiai kirvukai...

Monikos Baltrušaitytės „Išėję prie upės“

Trakų viešojoje bibliotekoje vyko Monikos Baltrušaitytės debiutinės (dar kvepiančios spaustuvės dažais) novelių rinktinės „Išėję prie u...