Susisiekimo ministras: regioninių kelių priežiūros įmonių reforma – finišo tiesiojoje

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis šiandien su Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) direktoriumi Egidijumi Skrodeniu ir VĮ „Kauno regiono keliai“ direktoriumi Dariumi Aleknavičiumi aptarė pagrindinius 11-kos regioninių kelių priežiūros įmonių prijungimo prie centro Kaune klausimus.
 

„Regioninių kelių priežiūros įmonių pertvarka – jau finišo tiesiojoje. Per pastarąjį pusmetį pasiekėme tiek, kiek dėl politinės valios stokos nebuvo padaryta per du dešimtmečius, – sako susisiekimo ministras R. Masiulis. – Projektui pritarta Seime, kur atvertas kelias realiems reorganizacijos žingsniams. Artimiausiu metu konkrečias priemones numato patvirtinti ir Vyriausybė.“  
 

VĮ „Kauno regiono keliai“ vadovas D. Aleknavičius susisiekimo ministrui pristatė savo viziją ir preliminarų veiksmų planą, kuris padės siekti skaidraus ir efektyvaus centralizuotos kelių priežiūros įmonės valdymo ir tikslingų veiklos rezultatų. Didžiausią dėmesį numatoma skirti valstybinės reikšmės kelių priežiūros kokybei, kurią planuojama gerinti kvalifikuotų, sąžiningų, atsakingų ir motyvuotų darbuotojų dėka.
 

Preliminariais skaičiavimais, ši pertvarka paskatins racionalesnį valstybės skiriamų lėšų panaudojimą ir kasmet leis sutaupyti po maždaug 8,5 mln. eurų. Sutaupyti finansiniai resursai bus naudojami kelių priežiūros kokybei gerinti.
 

Pagal Vyriausybės programą Susisiekimo ministerija valstybinės reikšmės kelių priežiūros įmonę numato įkurti ne šalies sostinėje, bet Kaune.
 

„Kiekvienas vadovas turi būti pasirengęs iššūkiams ir būti atsakingas. Kaunas yra strateginė šalies vieta, kur susikerta pagrindiniai sausumos keliai iš rytų į vakarus ir iš šiaurės į pietus. Artimiausiu metu turėsime automagistralę nuo Kauno iki Lenkijos valstybės sienos. Natūralu, kad centras formuojamas geografiškai patraukliausioje šalies vietoje“, – teigė susisiekimo ministras R. Masiulis.
 

Planuojama, kad 11-ka regioninių kelių priežiūros įmonių bus sujungtos dar šiemet.
 

„Dariui Aleknavičiui tenka didelė atsakomybė įgyvendinti sudėtingą pertvarkos procesą. Šiuo metu visose vienuolikoje įmonių pradėtas veiklos ir finansinis auditas, vykdoma inventorizacija“, – artimiausias veiklas įvardijo LAKD direktorius E. Skrodenis.
 

 
 

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.205.176.100.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Trakų rajono savivaldybės posėdis šaukiamas 2018 m. rugsėjo 13 d.

Trakų rajono savivaldybės mero 2018 m. rugsėjo 3 d. potvarkiu Nr. P1E-67 Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdis šaukiamas 2018 m. rugsėjo 1...

Savivaldybėje – susitikimas su Seimo kontrolieriumi R. Šukiu

Lapkričio 27 dieną rajono savivaldybėje lankėsi Seimo kontrolierius Raimondas Šukys. Susitikime taip pat dalyvavo Seimo nariai Jonas Liesys, Juoz...