Studentai: septynetui nepritarsime, nes turime geresnę alternatyvą

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui nusprendus į darbotvarkę sugrąžinti siūlymą įteisinti septynių balų vidurkį kaip gerai besimokančio studento kriterijų, studentija svarstys visas įmanomas priemones užkirsti kelią šio sprendimo priėmimui ir pristato galimą rotacijos mechanizmo alternatyvą. Savo bendroje pozicijoje Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) ir Lietuvos studentų sąjunga (LSS) teigia, jog naujasis rotacijos mechanizmas gali būti siejamas ne su konkrečiu balu, o su studijų programos įgyvendinimo rezultatais.
 

„Sprendimų priėmėjams nesileidžiant į diskusijas su studentais ir tvirtinant ydingą rotacijos mechanizmą neatsižvelgus į galimus kitokius variantus, nutarėme patys siūlyti savo alternatyvą, kuri šiuo metu atrodo ir tinkamesnė, ir priimtinesnė visoms suinteresuotoms šalims – studentams ir, drįstame teigti, aukštosioms mokykloms. Tikimės, jog noras susieti studijų finansavimą su kreditais ir studijų plano įgyvendinimu taps pagrindu naujoms diskusijoms ir leis išlipti iš pasenusio mąstymo modelio, kuris mus nuves ne kur kitur, o į dar vieną Konstitucinio Teismo išaiškinimą“, – teigia LSS prezidentas Paulius Baltokas.
 

Pagal studentų teikiamą siūlymą, iš aukštosios mokyklos pašalinus valstybės finansuojamoje vietoje studijavusį asmenį ar jam nutraukus studijas į valstybės finansuojamą vietą aukštosios mokyklos nustatyta tvarka gali būti perkeliami tie studentai, kurie įvykdė savo studijų plane numatytus reikalavimus ir surinko ne mažiau kaip 45 kreditus per studijų metus.
 

„Toks Seimo patvirtintas sprendimas aukštajam mokslui būtų itin žalingas: padaugėtų korupcijos ir akademinio nesąžiningumo atvejų, mažėtų socialiai remtinų asmenų įtraukimas į aukštąjį mokslą, aukštosios mokyklos palankiau vertintų studentus taip iškreipdamos vertinimo sistemą, galimai didėtų studentų emigracija dėl galimybės įgyti aukštąjį išsilavinimą nemokamai. Sprendimo priėmimas taip pat paskatintų laukinę konkurenciją bei panaikintų tikrai svarbią studijų proceso dalį – bendradarbiavimą tarp kolegų, studentai rinktųsi tas programas, kuriose jaustų mažesnę grėsmę prarasti studijų finansavimą. Sprendimo trūkumus galima vardinti ir vardinti“, – sako A. Uždanavičius.
 

Nors diskusijos viešojoje erdvėje dėl naujojo rotacijos mechanizmo vyksta jau kurį laiką, į jas studentai įtraukiami nenoriai. VU SA prezidentas tikina, kad į postą žengus naujajai Švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei septyneto klausimą Seime tikimasi patvirtinti jo neišdiskutavus nei su studentais, nei su aukštosiomis mokyklomis.
 

„Jei prieš vasarą tokią iniciatyvą Seime dar pavyko blokuoti, dabar iš buvusios situacijos pajudėti net nesistengta. Inicijavome susitikimus, formulavome siūlymus, bet matėme tik nuolatinį atsakomybės vengimą. Tai turi baigtis, o naujasis rotacijos mechanizmas turi būti svarstomas su visu Mokslo ir studijų įstatymo paketu, nes priiminėti skubotą sprendimą tikslo jau nebėra – rudenį turėjusi vykti rotacija vienaip ar kitaip neįvyks“, – sako jis.
 

Primename, jog praėjusį rudenį Konstituciniam Teismui išaiškinus, kad dabartinė studentų rotacijos tvarka prieštarauja Konstitucijai, šiemet rotacija nevyks. Iki tol galiojo tvarka, kuomet studijuojantieji prarasdavo valstybės finansuojamą vietą, jeigu jų metinių rezultatų vidurkis buvo 20 procentinių punktų mažesnis nei kurso vidurkis.
 

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.90.119.59.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Nuskambėjo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis turas

Gruodžio 12 dieną Rūdiškių kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ tradicinio, kas antri ...

Nuskambėjo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis turas

Gruodžio 12 dieną Rūdiškių kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ tradicinio, kas antri ...