Renkame metų knygą

Siekiant moksleivius sudominti skaityti geriausius šiuolaikinių lietuvių autorių kūrinius, Tiltų bibliotekoje sausio 26 d. vyko literatūros popietė „Renkame Metų knygą“. 

Vaikai buvo supažindinti su biblioteką pasiekusiomis, 2018 m. knygos rinkimuose dalyvaujančiomis vaikų ir paauglių kategorijų knygomis, kurias atrenka ekspertų komisija. Tai įdomi ir nuoširdi Mariaus Marcinkevičiaus knyga „Draugystė ant straublio galo“ apie didelio dramblio ir mažos pelytės draugystę. Knygą iliustravo dailininkė Aušra Kiudulaitė. Ši knyga 2017 m. Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus premijuota kaip geriausia knyga mažiesiems skaitytojams, kupina ryškių, įsimenančių personažų. Daug skaitytojų kartų užaugo su Violetos Palčinskaitės eilėraščiais, ji yra viena labiausiai mėgiamų vaikų poečių. Naujausia 12 eilėraščių knygutė vaikams „Eilėraščiai iš namų“ pasirodė po 10 metų pertraukos. Nuoširdūs, gražiai surimuoti eilėraščiai apie jaukius namus sužavėjo ir palietė vaikų širdeles. Knygutę iliustravo žinoma grafikė Irena Daukšaitė-Guobienė, kuri iliustracijas kūrė ir kitoms poetės knygoms. Tie, kurie žavisi mitais ir nuotykiais, turėtų skaityti Neringos Vaitkutės apsakymų knygą „Klampynių kronikos“. Tai atskirų istorijų, kurias į vieną jungia pagrindiniai veikėjai Agata ir Aringas, knyga. Šioje knygoje vaikams nereikia kompiuterių, planšečių, išmaniųjų, bet joje pilna nuotykių, kartais siaubingų ir šiurpių, kartais visai jaukių. Knygą meniškai iliustravo dailininkė Monika Mitkutė. 

Biblioteka gavo dvi paauglių kategorijos knygas. Tai Ilonos Ežerinytės apysaka „Verksnių klubas“, kurioje kalbama apie paauglių ir tėvų santykius, savęs ieškojimus, sudėtingas aplinkybes ir problemas, kurias knygos herojai, susibūrę į klubą, bando išspręsti. Tai jautrus žvilgsnis į jauno žmogaus pasaulį. Justino Žilinsko magiškosios fantastikos knyga „Kaukas Gugis ir kerų karas“ yra 2006 m. išleistos knygos „Gugis girių kaukas ir žmonių draugas“ tęsinys, pasakojimas apie atsakomybę už save, šeimą, gentį. Nuotykių kupinoje knygoje veikia kipšai, maumai, laumės, aitvarai, veiksmas vyksta XIV a. Lietuvos giriose. Knygą iliustravo Gediminas Skyrius. 

Vaikai, klausydami knygų pristatymo, noriai atsakinėjo į užduotus klausimus ir piešė patikusių knygų iliustracijas. Dauguma iliustravo V. Palčinskaitės eilėraščius. Bibliotekininkė pristačiusi knygas ir jų autorius, paragino vaikus skaityti ir balsuoti už labiausiai patikusias. Balsavimas vyks iki vasario 17 d., o geriausios knygos bus apdovanotos Vilniaus knygų mugėje.  

Elena Žilinskienė,

Trakų viešosios bibliotekos

Tiltų filialo vyr. bibliotekininkė 

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.232.53.231.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

V. Uspaskich tiesioginės transliacijos internete sulaukia didelio populiarumo

Politikas Viktoras Uspaskich kiekvieną penktadienį socialiniame tinkle facebook.com kviečia apsilankyti jo Facebook puslapyje (Viktoras Uspaskich) ...

Konsultuoja specialistai: ką apie ligos išmoką turi žinoti vykdantieji individualią veiklą?

Teisę gauti ligos išmoką turi žmonės, apdrausti ligos socialiniu draudimu ir iki susirgimo turintys ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per pastaruosi...