SKELBIAMAS „KULTŪROS SOSTINĖS SUTIKTUVIŲ IR ŠVENTŲ KALĖDŲ ŠVENTINĖS PUOŠYBOS 2019“ KONKURSAS

Trakų rajono savivaldybė, skatindama gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų kūrybiškumą, saviraišką, originalumą bei skatindama aktyvinti vaizduotę, siekimą nustebinti aplinkinius idėjomis bei kuo gražiau pasitikti šventes puošiant savo namų, įmonių, įstaigų ir organizacijų įėjimo duris ir vartus, šventinėje puošyboje naudojant Kultūros sostinės vizualinius elementus ir spalvas, dovanoti šventinę nuotaiką artėjančioms Kalėdų šventėms, skelbia „Kultūros sostinės sutiktuvių ir šventų Kalėdų šventinės puošybos 2019“ konkursą.

Artėja švenčių metas – netrukus Trakai perims Lietuvos 2020 metų Kultūros sostinės titulą ir pradės ruoštis sutikti šv. Kalėdas. Kaip kuo gražiau pasitikti šventes?

Jeigu šventė ateina, vadinasi, ji įeina pro vartus, pro svetingai atveriamas duris. Vakarų Europos tradicijai būdinga laukiant šv. Kalėdų papuošti namų duris. 

Trakai – senoji, kažkada didžiausios Europos valstybės sostinė. Kam, jei ne mums, Trakų žemės žmonėms, didžiuotis savo istoriniu paveldu? 

Buvome ir esame tikri europiečiai, esame europietiškos, vakarietiškos tradicijos dalis. Papuoškime savo namų, biurų ir įstaigų duris – parodykime, kokie kūrybingi esame. Vakarietiškose tradicijose mes visuomet įterpdavome ir kažką savo, lietuviško. Antai, laukiant garbingų svečių, būdavo graži tradicija išpuošti vartus, pro kuriuos atvyks svečias ar viešnia.

Ypač ta tradicija buvo paplitusi tarpukaryje. Anuomet laukiant Prezidento ar kito garbaus svečio, būdavo netgi specialiai statomi, žalumynais ir vėliavų juostomis išpuošti sutiktuvių vartai.

Todėl Kultūros sostinę pasitinkant, sutinkant gausius svečius, pasitinkant šv. Kalėdas, labai prasminga ir gražu papuošti būtent duris ir vartus. Puoškime ne tik išradingai, bet ir skoningai – saikas yra estetikos priedermė.

Kviečiame visus Trakų žemės žmones šventinėje puošyboje naudoti Kultūros sostinės vizualinius elementus ir spalvas, prisiminti Viduramžių epochos dekoro detales.

Trakai yra iš gilios  senovės pareinančių tradicijų, daugiatautės bendruomenės miestas. Būtent už tai mus myli ir vertina visi, kurie atvyksta pas mus į svečius.

Pabrėžkime tai, kuo didžiuojamės! Papuoškime savo duris ir vartus šventiškoms sutiktuvėms!

Konkurse kviečiami dalyvauti fiziniai ir juridiniai asmenys (gyventojai, įmonės, įstaigos, organizacijos, bendruomenės ir kiti).

Visi norintys dalyvauti konkurse, puošiant savo įėjimo vartus ar duris, elektroniniu paštu  nijole.slavinskiene@trakai.lt iki 2019 m. gruodžio 20 d. pateikia papuošto objekto nuotrauką, pavadinimą ir adresą, kontaktinio asmens vardą, pavardę, telefono nr. ir el. pašto adresą. Išsamesnė informacija teikiama telefonu (8 528) 52 059.

Kviečiame aktyviai dalyvauti konkurse ir pasidalinti savo patirtimi, kaip galima kuo gražiau ir išradingiau papuošti savo įėjimus.

Trakų rajono savivaldybės informacija

„Trakų – Lietuvos kultūros sostinės 2020 “ vizualiniai elementai  

Griežtai draudžiama Trakietis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.207.108.191.

Rašyti

Portalo Trakietis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Jūsų oda ir plaukai gali parodyti, ar jums trūksta mineralų

Gan plačiai paplitusi nuomonė, kad paauglių odos, plaukų ir nagų problemas lemia hormonų pusiausvyros sutrikimas. Vis dėlto, jei jų mityba net...

Skambiai prasideda XVI „Trakų fanfarinė savaitė“

Kaip jau tapo įprasta, paskutiniąją liepos savaitę senojoje Lietuvos bei šiųmetinėje Lietuvos kultūros sostinėje – Trakuose – nuo ryto ik...