Velykos bibliotekoje

Velykos– gamtos prabudimo, džiaugsmo ir linksmybių šventė. Senovės lietuviams tai buvodidžioji pavasario šventė. Velykos taip glaudžiai susijusios su margučiais, jognegali nė pagalvoti apie vieną, neatsiminęs kito. Per šias Velykas Trakųviešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius prisiminė senąsias kiaušiniųmarginimo tradicijas, o teatro studiją lankantys vaikai paruošė spektaklį „Tainutiko prieš Velykas“.NVŠprogramos būrelio „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ lankytojai, skaitytojai irbibliotekos svečiai – Trakų pradinės mokyklos mokiniai su mokytoja VioletaFilonova šiemet sudalyvavo edukacijoje „Velykų papročiai“. Užsiėmimų metuvaikai margino kiaušinius vašku, susipažino su raštais ir senosiomis marginimotradicijomis. Edukaciją vaikams paruošė bibliotekos kūrybinių dirbtuvių vadovėEglė Kondrotaitė, kuri marginimo vašku paslapčių išmoko iš savo mamos.

Nuoseno tikėta, kad margintas kiaušinis turi magiškų galių, o spalvos simbolizavotai, ko buvo norima palinkėti. Raudona spalva buvo linkima būti stipriam,aktyviam, visus nugalėti, žalia – gerumo, geltona – saulės šviesos, mėlyna –ramybės ir kantrybės. Dažant kiaušinius buvo naudojamas natūralus bičių vaškas,pieštukai su smeigtukais bei dažai. Per Velykas vaikai jau galėjo pasipuoštinamus pačių dažytais kiaušiniais, o bibliotekos kolektyvas prisidėjo prieakcijos „Papuoškime Baziliką ir padovanokime Švenčiausiajai Mergelei Marijai300 margučių“ bei įvairiomis technikomis išmargino 30 kiaušinių.


Priešpat šventes teatro studija vadovaujama režisierės Irenos Jocienės pakvietė įspektaklį „Tai nutiko prieš Velykas“. Jaunieji aktoriai įsikūnijo į Velykųbobutę, tris kiaušinius, raibąją vištelę, Velykų triušį, dvi lapes ir kiaunę, deklamavosavo kurtas eiles ir šoko linksmą šokį. Tokios šventinės nuotaikos tvyrojovaikų bibliotekoje prieš pat Velykas. Visiems savo skaitytojams ir bičiuliamslinkime gražaus pavasario, daug saulės ir tokios pat geros nuotaikos.


Trakų viešosios bibliotekosvaikų literatūros skyriaus informacija


(Eglė Kondrotaitė)

 Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.206.226.77.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prezidentūroje apdovanotos geriausios Lietuvos seniūnijos

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos šimtmečiui skirto nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame me...

Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ Trakų rajone

„Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ – tęstinis Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kino sklaidos projektas.