Trakų rajono pedagogai darbo užmokestį gavo laiku

Šiemet Švietimo ir mokslo ministerijos įvestas etatinis apmokėjimas už pedagogų darbą visose Lietuvos mokyklose sukėlė nemažai klausimų. Ne išimtis ir Trakų rajonas, kuriame iš viso veikia 17 bendrojo ugdymo ir 2 neformaliojo vaikų švietimo, papildančio formalųjį švietimą, mokyklos.

 

Iš Trakų rajono mokyklų pateiktos informacijos galime konstatuoti, kad iš esmės jos yra pasirengusios įgyvendinti naująją pedagogų darbo apmokėjimo tvarką: tik dviejose mokyklose dar vyksta sutarčių pasirašymas ir pareigybių aprašymų derinimas.

Kodėl mokykloms kilo sunkumų dėl naujosios tvarkos? Anot mokyklų atstovų, tai lėmė kelios esminės priežastys. Švietimo ir mokslo ministerija svarbiausius teisės aktus priėmė pedagogų vasaros atostogų metu ir likus mėnesiui iki tvarkos įvedimo. Įsakymas dėl lėšų atlyginimams skyrimo pasirašytas tik pirmosiomis spalio mėnesio dienomis. Teisės aktai reikalauja, kad būtų išlaikytos visos reikiamos pedagogų informavimo apie pasikeitimus procedūros, būtų įtrauktos darbo tarybos ir profsąjungos, o tai natūraliai ištęsė procesą ir paskutinėmis dienomis mokyklose sukėlė šiek tiek įtampos.

Įvedant naująjį – pedagogų etatinį darbo apmokėjimą, rajono mokyklos taip pat įsijungė į šios tvarkos procesą ir stengėsi viską, kas reikalinga, atlikti tinkamai. Be to, didžiuojamės, kad Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė, būdama naujosios tvarkos už pedagogų darbą apmokėjimo konsultantė, talkino ne tik rajono, bet ir kitiems šalies švietimo įstaigų vadovams bei kolegoms.

Trakų rajono bendrojo ugdymo mokyklose dirba apie 500 pedagogų. Džiaugiamės, kad nepaisant tam tikrų procedūrinių nepatogumų, beveik visiems jiems kyla darbo užmokestis ir už rugsėjo mėnesį jis buvo išmokėtas laiku. Darbo užmokestis galėjo sumažėti tik tuo atveju, jei sumažėjo mokinių bei sumažėjo darbo krūvis.

Pedagogai atlieka vieną svarbiausių mūsų visuomenėje darbų, už kurį jiems turi būti tinkamai atlyginama. Tikime, kad valstybė ir toliau ieškos būdų įvertinti pedagogų svarbą.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 184.72.212.254.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija pasitiko birželį naujomis veiklomis

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojai vasaros pradžioje jau ne pirmus metus organizuoja netradicines veiklas, kuriomis siekia mokinių pasite...

Naujas projektas ir naujos galimybės inovacijoms

Rajono savivaldybė įsitraukė į naujo tarptautinio projekto, kurį vykdo Turkijos Niliufer savivaldybė, veiklas.