Trakų pusmaratonio dalyviams − sveikos gyvensenos konsultacijos ir pirmosios pagalbos mokymai

Sveikatosmokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) Sveikatos mokyklos visuomenėssveikatos specialistės Virginija Rudaminienė ir Julija Pučinskienė gegužės 13 d.vykusio „Eurovaistinės“ Trakų pusmaratonio dalyvius ir žiūrovus mokė suteiktipirmąją pagalbą, o visuomenės sveikatos specialistė Danguolė Andrijauskaitėteikė fizinio aktyvumo konsultacijas.

SMLPC atstovėssupažindino visuomenę su automatinio išorinio širdies defibriliatoriauspanaudojimo galimybėmis, priminė, kaip tokį aparatą rasti traukinių, autobusųstotyje ar kitoje masinio žmonių susibūrimo vietoje ir tinkamai jį panaudoti.

Kaip įvertintinukentėjusiojo būklę? Kaip pajausti, ar nukentėjusysis kvėpuoja? Kada suteiktipagalbą žmogui, užspringusiam maistu? Kaip teisingai atlikti gaivinimoveiksmus? Kodėl nukentėjusiojo gaivinimo algoritmas rekomenduoja krūtinkauliopaspaudimus ir oro įpūtimus atlikti santykiu 30:2? Atsakyta į šiuos ir daugelįkitų klausimų.

Renginio dalyviai, ypač jaunos šeimos, noriai dalyvavo pirmosios pagalbosužspringusiam vaikui ir kūdikiui teikimo pamokėlėse. Visuomenės sveikatosspecialistės V. Rudaminienė ir J. Pučinskienė, naudodamos įvairias priemones irmuliažus, demonstravo, kaip atlikti gaivinimo veiksmus. Buvo dalijamos SMLPCparengtos atmintinės ir skrajutės.

Rūkantiemsžmonėms buvo pasiūlyta specialiu aparatu – analizatoriumi – atlikti angliesmonoksido iškvepiamame ore matavimą, įvertintas jų plaučių užterštumo lygis irteiktos sveikos gyvensenos konsultacijos.

Kasmetinėbėgikų šventė Trakuose, kuri vyko jau septintą kartą, jos dalyviams yra puikiproga įsivertini savo fizinį pasirengimą ir atnaujinti sveikos bei saugiosgyvensenos žinias.

SMLPC Sveikatosmokyklos visuomenės sveikatos specialistai pastebi, kad visuomenės pirmosiospagalbos raštingumas pamažu gerėja, tačiau dar nėra pakankamas, todėl nuolatskatina žmones įgyti praktinių įgūdžių šioje srityje. Juk nuo to, ar mokėsimesuteikti pirmąją pagalbą, gali priklausyti kažkieno sveikata ir gyvybė. 

 Sveikatosmokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokyklos informacija

Daugiau nuotraukų galitepamatyti www.smlpc.lt. Facebookpaskyroje 
Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.225.57.230.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Trakų viešoji biblioteka siūlo darbą

Trakų viešoji biblioteka ieško darbuotojo, kuris galėtų užimti Ūkio dalies vedėjo pareigas.

Informacija apie Trakų rajono savivaldybės administracijos valstybinės žemės sklypo miško vidinės mi

Nuo šių metų rugpjūčio mėn. 16 d. visuomenei pristatomas „Trakų rajono savivaldybės Rūdiškių seniūnijos žemės sklypo (kadastro Nr.7964...