Susitikimas su rašytoja Egle Gudonyte

Trakų viešojoje bibliotekoje viešėjo rašytoja EglėGudonytė , kuri pristatė savo naujausią knygą – romaną „Atversta ir apversta“.

Ji, anaiptol ne Kristina Gudonytė, garsėjantiknygomis paaugliams, bet panašumo esama... Sako, kad sutampa ne tik pavardės.


Eglė Gudonytė gimė 1970 m. Radviliškyje. 1993 m. baigusiKlaipėdos universitetą įgijo lietuvių filologijos ir režisūros specialybę,dirbo Klaipėdos miesto savivaldybėje. Nuo 2017 m. gyvena Vilniuje. 2013 m.„Minties“ leidykla išleido jos dokumentinį romaną „Karta nuo Sibiro“. „Atverstair apversta“ – jau antroji autorės knyga.


Prieš ketverius metus pasirodęs pirmasis romanas„Karta nuo Sibiro“ iš karto parodė, kad į literatūros lauką įžengė originalųpasaulėvaizdį turintis ir rašyti mokantis žmogus. Ši knyga buvo išleistapakartotinai. Autorė papasakojo, kad imtis tokio pobūdžio (dokumentinio romano)kūrinio paskatino jos mamos pasakojimai apie Sibirą, tremtį, noraspapasakoti sau savo šeimos istoriją. Nenorėdama tiesiogiai prisipažinti, kadnori apie tai parašyti knygą, klausinėjo mamos apie jos išgyvenimus irprisiminimus. Tad buvo labai svarbu, kaip knygą įvertins artimiausi žmonės.


Antroji knyga „Atversta ir apversta“, nors iš pirmožvilgsnio atrodo visai kitokia, iš tikrųjų turi daug sąsajų su pirmąja. Autoreirūpėjo moteriškumas. Knygoje apžvelgiamas dviejų šiuolaikinių moterų gyvenimas.Rašytoja prisipažino, kad jai norėjosi pažaisti moteriškos literatūrosarchetipais. „Būta nemažai kūrėjų moterų duetų. Kai tik sugalvojau rašyti apiedvi drauges, veikėjos iškart vizualizavosi“, – sako autorė. Moterų vienišumotema buvo svarbi tiek pokaryje, kai daugelis vyrų negrįžo iš karo, tiek irdabartiniame pasaulyje, kai moterys nebegali būti tokios, kokios būdavoanksčiau. Tad ir autorės parinkti herojų vardai nėra atsitiktiniai. Autorėnorėjo nukrypti nuo „nuglaistyto, taisyklingo gyvenimo.“  Nuo vienatvės moterys randa užuovėją  kūryboje, savitame požiūryje į gyvenimą,tradicinėse vertybėse. Romane nemažai juokingų dalykų. Autorė teigė, kad juokasir ašaros jai yra lygiaverčiai dalykai.


Susitikimo metu Eglė Gudonytė perskaitė kelias romanoištraukas bei prisipažino, kad mintis apie dar vieną knygą jau kirba galvoje,bet kada tai įvyks, ji dar nežinanti. 
IrenaJocienė,Trakųviešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.206.226.77.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prezidentūroje apdovanotos geriausios Lietuvos seniūnijos

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos šimtmečiui skirto nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame me...

Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ Trakų rajone

„Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ – tęstinis Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kino sklaidos projektas.