Skaitome ir dainuojame Lietuvai

„Graži tu, mano brangi tėvyne...“ – šiomisMaironio eilėmis Lentvario seniūnijos salėje prasidėjo moksleivių meninioskaitymo konkursas „Čia mano žemė Lietuva“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimošimtmečiui. Lentvario miesto bibliotekos inicijuotame konkurse mielai sutikodalyvauti Lentvario Motiejaus Šimelionio, „Versmės“ ir Henriko Senkevičiausgimnazijų 7–9 klasių mokiniai. Konkursotikslas – padėti išsaugoti meilę gimtajai kalbai ir savo kraštui, ugdytitautinę savimonę, skatinti domėtis lietuvių kalba ir literatūra,puoselėti meninio žodžio suvokimą.                     
Renginįpradėjo literatūrinė kompozicija „Lietuvai“, kurią atliko Motiejaus Šimelioniogimnazijos 5–12 klasių mokiniai vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos AugenijosMarkauskienės. Kompozicijoje skambėjo žymių Lietuvos rašytojų ir poetų kūriniaibei gimnazijos moksleivių sukurtos eilės, degančios meile mūsų mažytei tėvynei– Lietuvai. Vėliau dalyviai jausmingai, su užsidegimu, skaitė konkursuiparuoštus kūrinius. Jaunieji skaitovai demonstravo savo gebėjimus tinkamaiperteikti kūrinio mintį, aiškiai ir garsiai kalbėti, natūraliai laikytisscenoje. Dalyvius vertino trijų narių komisija: Lentvario seniūnas VytasRukšėnas, Lentvario kultūros rūmų direktorė Ieva Skaistytė, Lentvario miestobibliotekos vedėja Kristina Mečkovska.                     
Šventę pagyvino GrigiškiųGitaros ir vokalo akademijos moksleiviai. Vadovės Rynos Romualdos Kazlauskaitėsparuošti atlikėjai kėlė nuotaiką ir malšino konkurso dalyvių jaudulį nuostabiaismuzikiniais kūriniais. Šauniosios vokalistės Akvilė ir Skaistė atliko dainas: „Raudonivakarai“ ir  „Rudens naktis“. Jauniejigitaristai Arnas, Danielius K., Karolis ir Danielius P. atliko kūrinius „Pavasarioaidai“, „Arklys“ ir „Karibų piratai“. Jaunieji muzikantai labai patiko šventėsdalyviams, todėl kai kuriuos kūrinius buvo prašomi atlikti dar kartą.                       
Konkursą vainikavo nugalėtojų bei dalyviųapdovanojimai. 1-oji vieta atiteko Gabrielei Saverinaitei, kuri skaitė prozosištrauką ,,Iš partizano Juozo Lukšos-Daumanto laiškų būsimai žmonai Nijolei“ (mokytojaVilma Zadyrkienė), 2-oji vieta atiteko Dominykai Noreikaitei, kuri skaitėJustino Marcinkevičiaus prozos ištrauką ir Janinos Degutytės eilėraštį ,,Mažutė“(mokytoja Augenija Markauskienė), 3-ioji vieta atiteko Katarinai Motylenko,kuri skaitė Antano Drilingos eilėraštį ,,Nusilenk savo žemei“ (mokytoja AlmaValašinienė). Dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis.
Lentvario miestobibliotekos kolektyvas dėkoja visiems dalyviams, partneriams ir komisijosnariams už puikią šventę ir gerą nuotaiką. Katažina Jankovska,
Trakų viešosiosbibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkėGriežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.205.176.100.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Daugiau seleno kraujyje – mažesnis insulto pavojus

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo n...

Išrūšiuotų atliekų „nelaimingo likimo“ mitas sugriautas!

Nepaisant nenuginčijamos rūšiavimo svarbos, kuri, mums gyvenant šiltnamio efekto eroje kiekvienais metais tampa vis aktualesne, toli gražu ne vis...