Seime – konferencija Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300 m. jubiliejui

Gegužės 7 dieną Seime vyko mokslinė konferencija „Dievo Motina – tautų ir valstybių globėja“, skirta Trakų Dievo Motinos – Lietuvos Globėjos – paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejaus metams.

 

Šiame mokslo forume dalyvavo apaštališkasis nuncijus arkivyskupas Pedro Lopez Quintana, arkivyskupas Gintaras Grušas bei kiti dvasininkai, dvasininkų ir visuomenės atstovai iš Lenkijos bei Latvijos, Lietuvos Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, mokslininkai, Seimo, visuomenės nariai, moksleiviai. Renginys vyko Kovo 11-osios Akto salėje, pabrėžiant jo svarbą bei reikšmę. Jį moderavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša ir Seimo narys Jaroslavas Narkevič.

Konferencijos dalyvius pasveikino ir Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, išreiškusi viltį, kad jubiliejiniai metai skatins dar aktyviau lankyti Trakus, gėrėtis įstabiu istorijos ir kultūros objektu – Trakų Dievo Motinos paveikslu, skatinti gilesnį istorijos pažinimą.

Pranešimus skaitė Vilniaus universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos kultūros tyrimų instituto, Lietuvos istorijos instituto atstovai ir arkivyskupai. Renginyje buvo analizuojama Dievo Motinos vaidmuo Lietuvos ir Lenkijos istorijoje, jos reikšmė Latvijoje, pristatyta Trakų Dievo Motinos karūnavimo priešistorė bei Trakų šventovė kaip piligrimystės centras.

Konferenciją organizavo Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija, padėjo rengti Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos katalikų akademija ir Trakų rajono savivaldybė.

Trakų šventovės Dievo Motinos paveikslas – unikalus tikėjimo ir Lietuvos istorijos paminklas, atspindintis Lietuvos valstybingumo raidą, bažnytinės dailės tradicijas ir piligrimystės ištakas. Siekiant puoselėti Lietuvos ir Europos kultūros paveldą per Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, paveikslo karūnavimo 300 metų jubiliejų, šios iškilios ir reikšmingos sukakties minėjimą pritaikant pažintinei, kultūrinei, edukacinei, piligriminei ir turistinei veiklai, 2018 metai paskelbti Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos, paveikslo karūnavimo 300-ųjų metinių minėjimo metais.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Seime vykusioje mokslinėje konferencijoje „Dievo Motina – tautų ir valstybių globėja“ gausiai dalyvavo dvasininkai, visuomenė, daug mūsų rajono savivaldybės atstovų. Antroje eilėje iš kairės – rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja M. Puč. Teresos Vorobiej nuotr.

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.234.76.59.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Laisvės gynėjų 28-osios metinės Aukštadvaryje

Aukštadvaryje nuvilnijo renginiai Laisvės gynėjų dienos 28-osioms metinėms. Ankstyvą sausio 11-os rytą Aukštadvario mokyklose vyko pilietinė ...

Gerumas suteikia džiaugsmo

Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras bei centro filialai dalyvauja įvairiuose Lietuvos ir tarptautiniuose jaunimo projektuose, organ...