Rūdiškės: gyvenimas kultūros ritmu

Tęsdami išvykas po rajono seniūnijas, rajono savivaldybės vadovai lankėsi Rūdiškėse. Domėtasi, kokiais rūpesčiais ir ateities planais gyvena šios seniūnijos gyventojai, kokias problemas reikėtų spręsti.

Rūdiškių seniūnija – viena iš didesnių rajone. Jos teritorijoje gyvena apie 3800 gyventojų, čia veikia kelios gyventojų bendruomenės, maždaug 500 vaikų bei jaunuolių lanko Rūdiškių gimnaziją, vaikų-lopšelį darželį, muzikos mokyklą, ir, svarbiausia, čia „madas diktuoja“ pernai atidarytas Rūdiškių kultūros centras , kur po vienu stogu įsikūrė ir biblioteka bei muzikos mokykla.

Ilgai lauktas, bet pagaliau aktyviai veikiantis, gyvybingas, šis kultūros židinys yra ašis, apie kurią sukasi visų Rūdiškių gyvenimas. Kaip žinia, tokia reikšminga, svarbia įtaka viso miestelio ar miesto gyvenimui reta kultūros įstaiga gali pasigirti. O Rūdiškėms tai sukuria nemažą pridėtinę vertę.

Rūdiškėse lankėsi rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč, merės patarėjas Tomas Romaška, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič, vėliau prisijungė tarybos narys Sergejus Vorobjovas, savivaldybės Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus vedėjas Romualdas Zviagin.

Vizitą pradėję nuo gimnazijos, kartu su jos direktore Jelena Ignatovič, Rūdiškių seniūnu Tadeušu Pavlovskiu savivaldybės vadovai apžiūrėjo šią mokymo įstaigą. Gimnazija jauki ir gerai tvarkoma, tačiau būtina atnaujinti sporto sales bei sovietmetį primenančią biblioteką.

Jaukus, spalvingas Rūdiškių vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“, kuriame jo darbuotojos pasidalijo savo sumanymais, aprodė grupes, suažindino su spręstinais klausimais.

Rūdiškių pirminės sveikatos priežiūros centre, kuriame dirba keli gydytojai, buvo kalbėta apie tai, kad reikia atnaujinti kompiuterinę įrangą ir galvoti apie šildymo sistemos pertvarkymą, nes šildymo kaštai yra pernelyg dideli.

Turėjo kuo nustebinti ir Rūdiškėse įsikūrusi amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“, pastaraiais metais įrengusi modernias bendrabučio, dirbtuvių bei kitas patalpas. Šioje inovatyvumu, šiuolaikiškumu garsėjančioje mokykloje jaunuoliai įgyja stalių, dailidžių, stodengių, virėjų, konditerių, aplinkos prižiūrėtojų specialybes. Mokykla išsiskiria ir tuo, kad įgytą mokslą jaunuoliai greitai pritaiko praktikoje ir be problemų susiranda darbų.

Rūdiškių bibliotekoje, vienoje moderniausių šalyje, netrūko šurmulio, kaip ir tame pačiame pastate esančioje muzikos mokykloje, kultūros centre. Tikimasi šiame kultūros židinyje įkurdinti dar vieną veiklos sritį – atvirą jaunimo erdvę, kuri skatintų burtis jaunuosius rūdiškiečius.

Kultūros centro salėje vykusiame susitikime su gyventojais buvo kalbėta apie remontuotinus kelius, gatves, gyventojų prisjungimą prie vandentiekio tinklų, kur neišvengta ir nesusipratimų. Čia pat diskutuojant ir buvo surasti sprendimų būdai. Rajono savivaldybės administracijos direktorius D. Kvedaravičius pristatė naująją komunalinių atleikų rinkliavą, aiškino jos tvarką.

Rūdiškės pastebimai keičiasi, tačiau ties permainomis nusustoja. Yra numatytas finansavimas kompleksiškam Rūdiškių viešųjų erdvių sutvarkymui Bažnyčios, Beržų ir Šilo gatvėse bei jų pritaikymui poilisiui bei laisvalaikiui. Šis projektas planuojamas baigti 2019 metų birželį. Į Rūdiškių viešąsias erdves ketinama investuoti daugiau nei 1,5 mln. eurų.

Rūdiškės neliks nuošalyje ir vykdant komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtrą – miestelyje bus įrengti pusiau požeminiai konteineriai. Šie darbai numatyti atlikti iki 2019 metų. Tolimesniuose planuose – dar du svarbūs objektai. Tai prie gimnazijos esančio sporto aikštyno bei skvero prie geležinkelio stoties sutvarkymas.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Rajono savivaldybės vadovai (iš kairės): mero patarėjas T. Romaška, administracijos direktorius D. Kvedaravičius, mero pavaduotoja M. Puč, administracijos direktoriaus pavaduotoja K. Narkevič ir Rūdiškių seniūnas T. Pavlovskis drauge su Rūdiškių gyventojais aptarė, ką reikia nuveikti dabar ir ateityje. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.23.192.92.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Aukštadvario žemės ūkio mokyklos komanda dalyvavo parodoje „Studijos 2019“

„Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“ – tokiu moto 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių...

Lentvarietė Neringa Vaitkutė apie baubus ir kitas mitines būtybes

Vasario 6 d. Lentvario miesto biblioteka organizavo susitikimą su rašytoja, biologijos mokytoja Neringa Vaitkute, kurios knyga ,,Klampynių kronikos...