Pradedamas įgyvendinti projektas

Europos Sąjungos skaitmeninėje darbotvarkėje teigiama, kadiki 2020 m. gerokai padaugės naujų darbo vietų, kuriose reikės informacinių irryšių technologijų įgūdžių. Šia darbotvarke siekiama ne tik to, kad visigyventojai naudotųsi internetu, bet ir kad orientuotųsi skaitmeniniamepasaulyje. Lietuvos Respublikos skaitmeninėje darbotvarkėje numatyta ugdyti gyventojųgebėjimus naudotis elektroninėmis paslaugomis ir didinti jų informuotumą apienaujas technologijas ir elektronines paslaugas, vykdant edukacinius ir naujųtechnologijų, elektroninių paslaugų sklaidos projektus viešosiose bibliotekose.

Siekiant šių tikslų, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydobiblioteka pradeda įgyvendinti Kultūros ministerijos ir Nacionalinėsbibliotekos projektą „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetuatnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“. Suburta projektoįgyvendinimo komanda. Projektas tęsis iki 2021 m. Projekto vertė – 10,7 mln.eurų. 

Projekto tikslas –inovatyvios bibliotekos ir išmanūs vartotojai 

Projektu siekiama plėtoti ir atnaujinti viešos prieigoskompiuterių ir interneto infrastruktūrą viešosiose bibliotekose, sudarantsąlygas gyventojams dalyvauti skaitmeninių kompetencijų ugdymo ir vietosskaitmeninio turinio kūrimo bei kitose skaitmeninės informacijos iniciatyvose.

„Visų šių paslaugų tikslas – įgalinti e. transformaciją, t.y. skatinti naujų produktų ir paslaugų atsiradimą įvairiose vietovėse,nepriklausomai nuo esamos infrastruktūros ar ekonomikos lygio“, – sakoNacionalinės bibliotekos vadovas prof. dr. Renaldas Gudauskas.

Įgyvendinant projektą ketinama atnaujinti kompiuterinę irprograminę įrangą daugiau nei 1200 viešos interneto prieigos taškų viešosiosebibliotekose. Be to, planuojama, kad regionų centruose esančios bibliotekosturės galimybę pasiūlyti tokias technologijas, kurių gyventojai ar namų ūkiaidar neturi: bus sukurtos naujos darbo vietos darbui su vaizdo ir garso ir (ar)grafine medžiaga, asmenų inžinerinius gebėjimus lavinančiais konstruktoriais,robotikos rinkiniais, taip pat darbui su virtualiosios realybės ir kt.įrenginiais. Taip pat numatoma apmokyti naudotis įranga apie 3 tūkst. viešųjųbibliotekų darbuotojų, modernizuoti lankytojų, kurie naudojasi įrengtomisviešomis darbo vietomis bibliotekose, registravimo ir statistikos sistemą. Šiuoprojektu planuojama prisidėti prie skaitmeninės atskirties problemos sprendimo.Viešosiose bibliotekose gyventojams bus suteiktos galimybės naudotis spartesniunegu 30 Mb/s interneto ryšiu.

„Mūsų įdirbis sėkmingai įgyvendintuose projektuose„Bibliotekos pažangai“ ir „Bibliotekos pažangai 2“ leido pasiekti, kad šaliesbibliotekos jau ir šiuo metu aktyviai prisideda prie esminių strateginiųLietuvos ir ES tikslų: mokymosi visą gyvenimą skatinimo, skaitmeninės irsocialinės atskirties mažinimo. Europos skaitmeninė darbotvarkė suteikė naujųimpulsų ir galimybių, o pasiekti rezultatai įrodė, kad išmanioji bibliotekatolygu išmaniajam miestui. Einant toliau: sumanusis miestas – sumani valstybė –perspektyvi visuomenė. Esu tikras, kad projektas „Gyventojų skatinimas išmaniainaudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“toliau ties praskintą kelią išmanios visuomenės link“, – teigia generalinisdirektorius prof. dr. R. Gudauskas.

Šis projektas pasieksir Trakų rajono bibliotekas. Jau 2018 m. IV ketv. pagrindines bibliotekasir miesto filialus pasieks baziniai paketai bei kūrybiniai,programavimo/robotikos, inžineriniai paketai. 2019 m. III-IV ketv.  kaimofilialams bus pristatomi baziniai paketai. 2020 m. II–III ketv. kaimo filialusir mokymo centrus pasieks baziniai bei eksperimentiniai paketai.

Projektas finansuojamas iš 2014–2020 metų Europos Sąjungosstruktūrinių fondų investicijų veiksmų programos projekto 2 prioriteto„Informacinės visuomenės skatinimas“ 02.2.2-CPVA-V-524 priemonės „Gyventojųskatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigosinfrastruktūroje“. Projektas tęsis iki 2021 m.


 
Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.234.76.59.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Laisvės gynėjų 28-osios metinės Aukštadvaryje

Aukštadvaryje nuvilnijo renginiai Laisvės gynėjų dienos 28-osioms metinėms. Ankstyvą sausio 11-os rytą Aukštadvario mokyklose vyko pilietinė ...

Gerumas suteikia džiaugsmo

Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras bei centro filialai dalyvauja įvairiuose Lietuvos ir tarptautiniuose jaunimo projektuose, organ...