Pozityvumo paieškos su Jeronimu Lauciumi

Aukštadvario bibliotekoje įvykosusitikimas-diskusija su rašytoju, žurnalistu, leidėju, „Pozityvistų klubo“steigėju ir vadovu Jeronimu Lauciumi. Dalyviai susipažino su svečio leidybineir švietėjiška veikla, išklausė paskaitą „Pozityvumo paieška realybėje irsavyje“. Turėjo galimybę išsakyti savo mintis ir padiskutuoti emocijų valdymo,dvasinės sveikatos klausimais.

Jau30 metų J. Laucius leidžia žurnalą vaikams „Žvaigždutė“. Anksčiau daugiau rašęsvaikams, dabar didesnį dėmesį skiria mintims apie pozityvų požiūrį į gyvenimą, savoknygose stengiasi, pasak rašytojo, „...skaitytojams sužadinti jų kūrybinesgalias, fantaziją, norą pažinti save ir nuolat besikeičiantį pasaulį.“ Pagališsilavinimą inžinierius energetikas, J. Laucius džiaugiasi atradęs savo rašymogebėjimus. Tai leidžia jam užsiimti širdžiai miela veikla: kurti, leistiknygas, rašyti straipsnius periodiniams leidiniams, pastaruoju metu – skaitytipaskaitas, vesti seminarus. 2012 m. pradėjęs bendrauti su Vilniaus psichikossveikatos centro Psichoterapijos skyriaus vedėju, gydytoju psichiatruAleksandru Alekseičiku ir dalyvauti jo vedamuose užsiėmimuose su depresijasergančiais pacientais, rašo knygas ir veda individualius pokalbius dvasinėssveikatos stiprybės temomis.

Susitikimodalyviai išgirdo įdomių minčių ir naudingų patarimų. Šiuo laiku, kai į musplūsta srautai negatyvios informacijos, blogų naujienų, kai žmonės, įnikę įinternetą, tampa vis svetimesni šalia esantiems, svarbu mokėti džiaugtis kad irmažais gerais dalykais ir skleisti teigiamą energiją. Lektorius mokė nebūtiabejingais sau, atsispirti blogoms mintims, išnaudoti savo emocinį potencialą.Svarbu atsisakyti pykčio, išmokti neleisti jam užvaldyti. Buvo kalbama apieegoterapiją – darbą su savimi, emocinę tinginystę, kurią skatina egoizmas irpaviršutiniškumas ir kaip su ja kovoti.

Tikėtina,kad dalyvavę susitikime su J. Lauciumi dažniau susimąstys, ar viską patyspadarė dėl savo geros savijautos ir gal dažniau šalia matys puspilnę, o ne pustuštęvandens stiklinę. O norintys daugiau pasidomėti svečio mintimis – bibliotekojeras jo padovanotas knygas.

 

RamunėJarmalavičiūtė,Trakų viešosiosbibliotekos Aukštadvario filialo vyr. bibliotekininkė

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 184.72.212.254.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija pasitiko birželį naujomis veiklomis

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojai vasaros pradžioje jau ne pirmus metus organizuoja netradicines veiklas, kuriomis siekia mokinių pasite...

Naujas projektas ir naujos galimybės inovacijoms

Rajono savivaldybė įsitraukė į naujo tarptautinio projekto, kurį vykdo Turkijos Niliufer savivaldybė, veiklas.