Pažintis su Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija

Iki šiol Trakai man siejosi tiktai su poilsiu: pasivaikščiojimai ežerų pakrantėmis visais metų laikais būdavo puiki proga atsikvėpti nuo kasdienybės rutinos.

 

Niekada net nebuvau pagalvojus, kad Trakai gali tapti neatsiejama mano gyvenimo dalimi, kaip atsitiko, pradėjus dirbti Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje lietuvių kalbos ir literatūros dalyko mokytoja.

Į gimnaziją atvykau lydima „Renkuosi mokyti“ programos, apie kurią sužinojau dar studijuodama Lietuvos edukologijos universitete lietuvių filologiją paskutiniame kurse. Buvo 2017 metų ankstyvas pavasaris, kuomet socialinėje erdvėje aptikau pasiūlymą dalyvauti programos atrankoje. Keletą dienų pasvarsčiusi, užpildžiau paraišką, po kurio laiko sužinojau, kad esu kviečiama dalyvauti antrajame atrankos etape. Taip sėkmingai perėjau visus atrankos etapus ir gavau pasiūlymą dirbti mokykloje.

Dažnai manęs klausia, kodėl, turėdama mokytojo kvalifikaciją, į mokyklą nenuėjau dirbti tiesiogiai, bet pasirinkau minėtą programą, kuri orientuota į mokytojo kvalifikacijos arba daugiau nei 2 metų mokytojo darbo patirties neturinčius jaunus specialistus, norinčius save išbandyti mokykloje. Tokiu atveju pagrindinis mano atsakymas būna programos misija – pritraukti ir parengti motyvuotus žmones dirbti mokytojais, įkvepiančiais kiekvieną vaiką noru mokytis ir įsipareigojančiais siekti kiekvieno vaiko mokymosi sėkmės ir džiaugsmo. Būtent toks požiūris į mokymą(si) atitinka mano asmeninę nuostatą apie mokyklą.

Manau, man pasisekė, kad patekau į mokyklą, dalyvaujančią „Renkuosi mokyti“ programos „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ projekte, kurio tikslas – sutelkti Lietuvos mokyklas bendram darbui, kad kiekvienas mokinys patirtų mokymosi sėkmę ir būtų savo mokyklos bei šalies kūrėjas. 
 
Šio tikslo įgyvendinimu gimnazijoje rūpinasi projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ septynių asmenų komanda, atsakinga už visos bendruomenės įtraukimą, siekiant teigiamo pokyčio, kurį bus bandoma įgyvendinti per gimnazijos vidinio kiemelio rekonstrukciją. Planuojama, kad rekonstravus vidinį kiemelį, jo erdvė bus sėkmingai naudojama ugdymo(si) tikslais, o mokiniai, daugiau laiko mokydamiesi netradicinėje erdvėje, patirs mokymąsi kaip kūrybinį saviraiškos procesą. Taip pat šioje erdvėje atsivers poilsio zona, leidžianti mokiniams atsipalaiduoti ar tiesiog susiburti pašnekesiams su savo draugais jaukioje aplinkoje, kurių metu galbūt jiems kils naujų idėjų ir planų, kaip jas įgyvendinti.

Kitas mane kaip mokytoją inspiruojantis dalykas gimnazijoje yra tai, kad joje kuriama mąstymo mokykla. Dalyvaudama tarptautiniame projekte „Mąstau, veikiu – mokausi“, gimnazija yra suinteresuota šalia dalykinių žinių mokiniams padėti išmokti ir asmeniniam tobulėjimui būtinų tokių mąstymo įpročių kaip: atkaklumas, impulsyvumo valdymas, nuoširdus ir empatiškas klausymasis, mąstymo lankstumas, mąstymas apie savo mąstymą, tikslumo siekis, klausimų kėlimas ir problemų suvokimas, turimų žinių taikymas naujose situacijose, aiškus ir tikslus mąstymas bei bendravimas, duomenų surinkimas visais pojūčiais, kūryba, vaizduotė, inovacijos, reagavimas su nuostaba ir pagarba, atsakingas rizikavimas, humoro jausmas, mąstymas drauge, atvirumas nuolankiam mokymuisi.

Šios savybės šiandieniniame pasaulyje, mano manymu, yra ne ką mažiau svarbios už dalykines žinias. Žinių įgyti šiandien nebėra sunku, daugybę dalykų interneto platybėse galima atrasti vos per kelias minutes, tačiau iš įvairių variantų pasiūlos gausybės reikia gebėti atskirti teisingą ir tau tuo metu reikalingą informaciją, kritiškai vertinti, suvokti, kam ir kodėl tau to reikia. Taip pat čia itin svarbu tai, kad atkreipiamas dėmesys į socialinę komunikaciją, kaip pavyzdžiui, empatišką klausimąsi. Daug laiko praleisdami socialinėse erdvėse, kartais nebepastebime, kas vyksta šalia mūsų, atitraukus akis nuo ekrano. Galbūt šalia esantis šiuo metu išgyvena itin sunkius jausmus ir jam reikia mūsų pagalbos, palaikymo, išklausymo, nuoširdaus buvimo šalia? Mokydamiesi tai pastebėti, mokiniai gali sukurti tvarią bendruomenę, kurioje patys jaustųsi saugūs ir reikalingi.

Gimnazijoje įgyvendinami visapusiškus ugdymosi poreikius atitinkantys projektai rodo inovatyvų mokyklos bendruomenės požiūrį į mokymąsi, pripažįstant laiko kaitą ir būtinybę keistis su juo. Išsikeldama sau aukštus lūkesčius, gimnazija vadovaujasi šiuolaikinio ugdymo(si) samprata ir siekia sudaryti palankias mokymosi sąlygas kiekvienam vaikui, neišskiriant jo dėl socialinių ar sveikatos aplinkybių. Džiaugiuosi, kad turiu galimybę prisidėti prie šių tikslų įgyvendinimo ir tikiu, kad tik visai bendruomenei susivienijant ir mokiniams įsitraukiant į savo mokyklos kūrimo procesą, galima pasiekti užsibrėžtų rezultatų.
 

Ramunė Žalimaitė 
Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Nuotraukoje(iš kairės): lietuvių k. mokytojos Lina Garčinskienė, Jurgita Sadzevičienė, geografijos mokytoja Ingrida Matijošaitytė, gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė, lietuvių k. mokytoja Ramunė Žalimaitė (teksto autorė, TVDG dirbanti pagal projektą „Renkuosi mokyti“), gimnazijos direktorės pavaduotoja Regina Bartusevičienė, anglų k. mokytoja Vilija Špiliauskaitė.

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.205.176.100.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Daugiau seleno kraujyje – mažesnis insulto pavojus

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo n...

Išrūšiuotų atliekų „nelaimingo likimo“ mitas sugriautas!

Nepaisant nenuginčijamos rūšiavimo svarbos, kuri, mums gyvenant šiltnamio efekto eroje kiekvienais metais tampa vis aktualesne, toli gražu ne vis...