Onuškio bibliotekos noras – sudominti mažuosius skaitymu

Onuškiobibliotekos iniciatyva vaikus aplankė vaikiškų knygų autoriusVirgis Šidlauskas. Rašytojas, dar būdamas mokinys, išleidofantastinių apsakymų rinktinę „Kurganas“.

Tuomet ilgamatsiribojo nuo kūrybos. Gimus dukrai, V. Šidlauskui savaime atėjomintis rašyti vaikiškas knygas. Rašytojas yra parašęs 4 knygas,tačiau išleido tik dvi: „Ugnikalniukas ieško draugų“, kurią,teigia, susapnavo ir „Ulfas ir stebuklinga barzda“, kurią skyrėsavo dukrai Atėnei. Šis kūrinys nominuotas 2017 metų gražiausiosknygos vaikams rinkimuose.
Smagu,kad renginyje dalyvavo ne tik Onuškio Donato Malinausko gimnazijos1–4 klasių mokiniai, tačiau sulaukėme svečių ir išAukštadvario darželio-mokyklos „Gandriukas“ – antrokėlių.Rašytojas vaikams įvairiapusiškai atskleidė savo knygeliųpasaulį ir herojus: dainavo, pritardamas gitara, piešė knygeliųpersonažus, skaitė kūrinių ištraukas. Vėliau ir vaikai galėjoparodyti savo meninius gebėjimus, piešdami personažą – tėtįUgnikalnį. Vaikus sužavėjo renginys, kadangi nereikėjo klausytisausos teorijos, o galėjo kartu su autoriumi patriukšmauti,paploti, patrypti kojomis ir padainuoti. Vaikai netgi taposvajokliais, kiekvienas galėjo užrašyti arba nupiešti savosvajonę ir įmesti į tėčio Ugnikalnio kraterį. Po renginiorašytojas vaikų svajones perskaitė ir paleido į orą, kadišsipildytų.
Širdįglosto, kad pavyko sudominti mažuosius skaitymu. Vaikai buvo linksmiir aktyvūs, daug domėjosi pačiu autoriumi ir jo knygomis.

AlmaPakatilė,

Trakųviešosios bibliotekos Onuškio filialo bibliotekininkėGriežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.23.192.92.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Aukštadvario žemės ūkio mokyklos komanda dalyvavo parodoje „Studijos 2019“

„Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi“ – tokiu moto 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių...

Lentvarietė Neringa Vaitkutė apie baubus ir kitas mitines būtybes

Vasario 6 d. Lentvario miesto biblioteka organizavo susitikimą su rašytoja, biologijos mokytoja Neringa Vaitkute, kurios knyga ,,Klampynių kronikos...