Nacionalinis diktantas – kalbos šventė

Jauvienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas šiemet vyko kovo 2dieną. Diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Nacionaliniodiktanto organizatoriai siekė paskatinti žmones didžiuotis mus visusvienijančia kalba, o kartu ir savo valstybe. Konkursą 2006 metais pradėjorengti savaitraštis „Atgimimas“. Pastaraisiais metais pagrindinis konkursoorganizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas, kuris bendradarbiaudamas suValstybine lietuvių kalbos komisija rengia diktanto tekstus. Komisijosdarbuotojai parengia rašybos ir skyrybos ypatumų paaiškinimus – jie skelbiamisvetainėse: vlkk.lt ir diktantas.lt.

Nacionalinįdiktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybosparamos fondas „Dabar“, aktyviai kviečiantis visus neabejingus gimtosios kalbosmylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio puoselėjimo. Dėl raštingiausiojovardo varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo iružsienio lietuvio.

Lentvariomiesto bibliotekoje pasitikrinti lietuvių kalbos žinias susirinko net 19dalyvių: 4 suaugę (tarp jų Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijosdirektorius Jonas Kietavičius ir finansininkė Renata Sabonienė, LentvarioKultūros rūmų renginių koordinatorė Lėja Virganavičiūtė, bibliotekininkėVioleta Pupelienė) ir 15 moksleivių, kurie atstovavo Lentvario MotiejausŠimelionio gimnaziją ir Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnaziją.

Trakųviešojoje bibliotekoje diktantą rašė trys Trakų gyventojos – visos skirtingųkartų ir profesijų atstovės. Tiltų bibliotekoje lietuvių kalbą pasitikrintiryžosi taip pat trys žmonės: kaimo poetas Vytautas Vilkišius bei dar dvidalyvės.

Šiemetdiktanto konkurse dalyvavę gyventojai rašė vienuolio pranciškono, VilniausBernardinų bažnyčios kunigo, buvusio disidento Juliaus Sasnausko tekstą,,Vienkartinumas“. Rašančiųjų nuomone, tekstas įdomus, prasmingas, bet buvosunku suprasti, kur yra pastraipos pradžia ir pabaiga.

Nacionalinisdiktantas – ne tik raštingumo patikrinimas, bet ir bendruomenės vienijimas,pilietiškumo ir gimtosios kalbos puoselėjimas. Džiaugiamės, kad rašyti diktantokiekvienais metais susirenka vis daugiau aktyvių lietuvių kalbos mylėtojų.

Kristina Mečkovska,

Trakų viešosios bibliotekos Lentvariofilialo vedėjaGriežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.206.226.77.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prezidentūroje apdovanotos geriausios Lietuvos seniūnijos

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos šimtmečiui skirto nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame me...

Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ Trakų rajone

„Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ – tęstinis Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kino sklaidos projektas.