„Medeinoje“ – susitikimas su jaunaisiais kūrėjais

Dar 2014 metų rudenį VšĮ ,,Bardai LT“ pradėjo vykdyti projektą „Dainių dialogai...“, kurio vienas tikslų – supažindinti Vilnijos krašto besimokančiuosius su jaunais, perspektyviais Lietuvos kūrėjais. Nors pavadinimas kiek pakito (buvo „Dainių dialogai Vilnijos krašte“), projektas tęsiasi ir dabar.
 

Balandžio 10 dieną projekto „Dainių dialogai Pietryčių Lietuvoje“ renginys įvyko Paluknio „Medeinos“ gimnazijoje. Vyresniųjų klasių mokiniai ir mokytojai susitiko su jaunaisiais kūrėjais – poetu Tomu Petruliu ir bardu Valentinu Abariumi. Renginyje dalyvavo ir VšĮ ,,Bardai LT“ direktorius Benas Jakštas. Jaunuosius menininkus pristatė, jų kūrybos kelią glaustai aptarė projekto sumanytojas ir vadovas kultūrininkas Juozas Žitkauskas.

T. Petrulis, literatūros kritikų laikomas vienu talentingiausių jaunosios kartos lietuvių poetų, pirmajai savo poezijos rinktinei „Triukšmo gyvatė“ (2017) pasirinko neįprastą – elektroninės knygos – formą. Šis faktas suintrigavo auditoriją, tad daugelis susitikimo dalyvių sukluso autoriui skaitant poeziją.

Renginio metu fragmentiškus eilėraščių posmus keitė V. Abariaus atliekama dainuojamoji poezija pagal Justino Marcinkevičiaus, Donaldo Kajoko, Vainiaus Bako, Pablo Nerudos ir kitų poetų kūrinius paties bardo sukurta muzika. Įdomu tai, kad jaunasis bardas 2018 m., tuomet dar Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos abiturientas, tapo dešimtosios dainuojamosios poezijos atlikėjo, aktoriaus bei režisieriaus Sauliaus Mykolaičio vardo premijos laureatu. Tekstų savo muzikai kūrėjas ieško daug skaitydamas, kad galėtų atsirinkti tai, kas pirmiausia pačiam yra aktualu – tada gali ir klausytoją įkvėpti, pasakyti jam kažką prasmingo. J. Žitkauskas renginio dalyviams pristatė ir šiais metais išleistą V. Abariaus kūrybos albumą „Aš tik noriu“.

Auditorija mielai klausėsi poeto T. Petrulio skaitomų eilėraščių, bardo V. Abariaus atliekamos dainuojamosios poezijos, pateikė ne vieną klausimą ir sulaukė išsamių atsakymų.

Šis susitikimas su kūrėjais – valandą trukusi galimybė šviežio oro gūsį kvėptelti vaizduotės erdvėje.
 

Vitalija Dovydėnienė 
Paluknio „Medeinos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.205.176.100.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Daugiau seleno kraujyje – mažesnis insulto pavojus

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo n...

Išrūšiuotų atliekų „nelaimingo likimo“ mitas sugriautas!

Nepaisant nenuginčijamos rūšiavimo svarbos, kuri, mums gyvenant šiltnamio efekto eroje kiekvienais metais tampa vis aktualesne, toli gražu ne vis...