Mano šalis Lietuva

Visa šalis įvairiais renginiais pažymėjogarbingą Lietuvos valstybės atkūrimo sukaktį – Vasario 16–osios Akto pasirašymošimtmetį. Tiltų biblioteka, minėdama šį svarbų įvykį, paruošė literatūrosparodą „Atkurtai Lietuvai 100“, o vasario 23 d. skaitytojus pakvietė prisimintiir kitas žymias Lietuvos istorijos datas, atsakyti į viktorinos „Mano šalisLietuva“ klausimus. Trumpai apžvelgusi, kada Lietuvoje apsigyveno pirmiejigyventojai, kada žemės buvo sujungtos į stiprią valstybę, bibliotekininkėpriminė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos laikus,carinės Rusijos okupaciją ir kovas dėl laisvės, spaudos draudimo metus irknygnešystę, Vasario 16-osios akto paskelbimą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą,sovietinę okupaciją ir dainuojančios revoliucijos pakilimą bei naujus atkurtosnepriklausomos valstybės žingsnius. Renginio dalyviai išgirdo įvairių įdomių irmažai žinomų faktų apie tarpukario Lietuvos istoriją.

Tuometskaitytojai savo žinias galėjo pasitikrinti, atsakydami į 100 viktorinosklausimų. Teko susikaupti ir prisiminti svarbiausius Lietuvos istorijos faktus,atsakyti į klausimus apie politiką, tikėjimą, gamtą, pagalvoti apie buvusiassostines, šalies valdovus, prezidentus, kitus vadovus, valstybės simbolius,tradicijas, kalbą, knygas, rašytojus, kūrėjus, sportininkus ir kt. Vieni klausimaibuvo pateikti suaugusiems, kiti – vaikams. Klausimai nebuvo lengvi ir nevisiems sekėsi vienodai. Didžiausią dalį teisingų atsakymų suaugusiųjų grupėje pateikėVaiva Neteckienė, kraštietis iš Lentvario Vytautas Vilkišius ir Danutė Naudžiūnienė, vaikų grupėje – ketvirtokai Pijus Bartoševičius ir EmilijaKazačiūnaitė. Nemažai žinojo ir kiti viktorinos dalyviai: Juozas Vilkišius,Veronika Ignatavičienė, poetas Vytautas Vilkišius. Už tai, kad domisi savošalies istorija, atkurtos valstybės šimtmečio proga, ne tik nugalėtojai, bet irvisi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos valstybės simboliusprimenančiomis dovanėlėmis. Tegul tai primins, kad Lietuva visuomet siekė būtilaisva ir nepriklausoma, ir tokią valstybę kuriame šiandien.

     Gruzija                                                                                


Elena Žilinskienė,
                                                                                     


Trakųviešosios bibliotekos
                                                                                    


Tiltųfilialo vyr. bibliotekininkė 
Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.206.226.77.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prezidentūroje apdovanotos geriausios Lietuvos seniūnijos

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos šimtmečiui skirto nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame me...

Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ Trakų rajone

„Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ – tęstinis Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kino sklaidos projektas.