„Mano kadras“ pristatė sukurtus filmus

Trakų, Varėnos irElektrėnų rajonus jungiantis edukacinis kino projektas „Mano kadras“ pristatėsukurtus filmus, kurie buvo įvertinti profesionalų bei žiūrovų.

 Gegužės 20 - birželio 6dienomis Varėnoje, Rūdiškėse, Elektrėnuose ir Trakuose buvo viešai pristatytiedukacinių filmo kūrimo dirbtuvių ,,Mano kadras“ metu 13-19 m. jaunimo kurtipenki filmai.  Keturis mėnesius trukusiosedirbtuvėse dalyvavo apie 60 jaunuolių iš Rūdiškių, Varėnos, Elektrėnų, Trakų,Onuškio ir Lentvario. Kiekviename minėtame mieste ar miestelyje susiformavokūrybinės grupės, kurios kūrė filmus nuo idėjos iki pilno įgyvendinimo. Procesepadėjo ir dirbtuvėms vadovavo šio projekto idėjos autorius, režisierius AntanasGluskinas. Premjerų metu kūrybinės grupės ne tik pristatė savo sukurtus filmus,bet ir atsakė į žiūrovų klausimus apie kūrybos procesą.

Birželio 6 dieną, Trakųatviros jaunimo erdvės vasaros terasoje, buvo paskelbti specialiai projektuisuformuotos kino profesionalų komisijos filmų vertinimai. Komisija, sudaryta išrežisierės ir scenaristės EglėsVertelytės, montažo režisieriaus Danieliaus Kokanauskio, garso režisieriausVyčio Purono, prodiuserės Jurgos Gluskinienės, operatorės Kristinos Sereikaitėsišrinko tris geriausius filmus. Labiausiai patikusį rinko ir žiūrovai. ,,Ištiesų, visi dirbtuvių dalyviai yra laimėtojai, - sako dirbtuvių vadovas AntanasGluskinas. - Vien dalyvauti tokiose dirbtuvėse yra iššūkis žmonės, kurieniekada nėra susidūrę su filmo kūrimu realiai ir iš arti. Visus filmus jiesukūrė patys, aš tik juos supažindinau su kino kūrimo taisyklėmis, o nuo idėjosiki galutinio montažo dalyviai padarė patys. Ir tai jau pergalė.“

 Pirmą vietą laimėjo beitobulu kūriniu buvo pripažintas filmas „Finalas“ (rež. Rytis Skamarakas,Varėna). Drama pasakoja apie suaugusių ir bendraamžių formuojamus stereotipusbei kaip su jais bando kovoti pagrindinis herojus 17 - metis Mykolas (vaidinoEdgaras Radevičius).Jaunuoliui tenka visiems įrodinėti, kad jis ne tik gali puikiai žaistikrepšinį, bet ir skaityti poeziją. Antrą vietą laimėjo bei puikiu kūriniu buvopripažintas filmas „Ir taškas“ (rež. Dainora Balašaitytė, Rūdiškių ir Onuškiojungtinė komanda). Kriminalinė komedija pasakoja apie 16 - metę paauglę Atėnę(vaidino GabrieleIlgavyžytė) siekiančią savo gyvenimo svajonės - tapti mafijos bose. Ar tailengva padaryti kai tavo tėvas mafijos galva? Trečią vietą laimėjo bei gerukūriniu buvo pripažintas fantastikos žanro filmas "Kitoks pasaulis"(rež. Matas Žilionis, Elektrėnai), pasakojantis apie 16 - metę Saulę (vaidinoJustina Bendinskytė)gyvenančią urbanistiniame pasaulyje, kuriame trūksta nuoširdaus bendravimo. Arpavyks jai atrasti kitokį, geresnį pasaulį, nei tas, kuriame ji gyvena? 

Per visus keturis seansusžiūrovai galėjo balsuoti už patikusį filmą ir juo tapo komedija „Ra(i)štelis“(rež. Aneta Vaškelytė, Trakai), pasakojanti apie 17-metį vaikiną Martyną(vaidino Vidmantas Moisevičius), kuriam senokai nusibodo rūpestingoji mama beijuokdarys tėtis. Jaunuolis nusprendžia išeiti iš namų ir pradėti savarankiškągyvenimą. Penktas filmas „Žvaigždė“ (rež. Austėja Dobrovolskaitė, Lentvaris),drama pasakojanti apie vis dar mokyklose aktualias patyčių problemas, sukuriomis susiduria aštuntokė Neringa (vaidino Saulė Dobrovolskaitė). Mergaitėateina į naują klasę, kur ją visi atpažįsta kaip žinomą „ influencerę “,turinčią 350 000 sekėjų. Ar bus lengva įsitvirtinti mergaitei naujoje klasėje,kuri jau turi savo „žvaigždę“?

 Filmo kūrimo dirbtuvių ,,Mano kadras” metų jaunimas netik išmoko,“skaityti” filmų kadrų potekstes ir kino dramaturgijos, bet ir įgijopraktinių žinių apie kino gamybos procesą. Taip pat jaunimas užmezgė pažintissu savo bendraminčiais, mylinčiais kiną, iš kitų miestų. Tai labai svarbiprojekto dalis, skatinanti tarprajoninį bei tarpmiestinį jaunimobendradarbiavimą.

 Tarprajoninį kino projektąsugalvojo teatro ir kino režisierius, visoje Lietuvoje pastatęs kelias dešimtisspektaklių, kategorijoje teatras vaikams gavęs auksinį scenos kryžių, daugybėsedukacinių kino projektų lektorius ir vadovas Antanas Gluskinas, o idėjąįgyvendinti padėjo Rūdiškių kultūros centras (projekto vadyba JoanaGiedraitytė), kurio internetiniame puslapyje bei socialinio tinklo Facebookpaskyroje galite susipažinti su visa projekto eiga. Projekto rėmėjai - Lietuvoskultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, asociacija Latga, picerija ,,Picųlobynas”, partneriai - Trakų kultūros rūmai, Lentvario kultūros rūmai,Elektrėnų kultūros centras, Varėnos kultūros centras. 
                                           Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.232.53.231.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Daugiau seleno kraujyje – mažesnis insulto pavojus

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo n...

Išrūšiuotų atliekų „nelaimingo likimo“ mitas sugriautas!

Nepaisant nenuginčijamos rūšiavimo svarbos, kuri, mums gyvenant šiltnamio efekto eroje kiekvienais metais tampa vis aktualesne, toli gražu ne vis...