Lietuvoje organizuojamas gyvensenos tyrimas neaplenks ir mūsų rajono gyventojų

Šių metų kovo–gegužės mėnesiais visose Lietuvos savivaldybėse vykdomas suaugusiųjų gyventojų gyvensenos tyrimas.
Jis vyksta vadovaujantis Bendraisiais savivaldybių visuomenės sveikatos stebėsenos nuostatais, patvirtintais Sveikatos apsaugos ministro 2003 m rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. V-488. Šiuose nuostatuose numatyta, kad gyvensenos tyrimai turi būti vykdomi kas ketveri metai. 2016 metais buvo vykdomas 5, 7, 9 klasių mokinių gyvensenos tyrimas, o 2018 metais – vyresnių negu 18 metų gyventojų apklausa.

Apibendrinti tyrimo rezultatai atskleis esamą gyvensenos situaciją atskirose savivaldybėse ir Lietuvoje, o pakartotinai po ketverių metų atlikus tyrimą galima bus daryti pagrįstas išvadas apie gyvensenos rodiklių pokyčius.

Šiemet bus apklausiami kiekvienos savivaldybės atsitiktiniu būdu atrinkti 18 metų amžiaus ir vyresni gyventojai. Pagal sociologinių tyrimų metodiką nustatoma, kiek reikia apklausti miesto ir kaimo gyventojų, kiek vyrų ir moterų, kad tyrimas kuo tiksliau atspindėtų žmonių įpročius, darančius įtaką sveikatai.

Šiems tyrimams metodiškai vadovauja Higienos institutas, o juos organizuoti ir vykdyti tenka kiekvienos savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistams. Jie užeis pas žmones į namus ir prašys užpildyti 6 lapų anketą, kurioje 23 klausimai apie maitinimosi, fizinio aktyvumo įpročius, aplinkos rizikos veiksnius, žalingus įpročius, sveikatos priežiūros įstaigų darbą.

Viso Trakų rajone pagal gyventojų skaičių tyrimo imtis 417 gyventojų. 200 žmonių bus apklausiama kaimiškose seniūnijose ir 217 – rajono miestuose – Trakuose, Lentvaryje ir Rūdiškėse.

Labai tikimės, kad gyventojai aktyviai dalyvaus tyrime, įsileis į namus ryškiais džemperiais apsirengusias specialistes su darbo pažymėjimais. Apibendrinta informacija bus panaudota planuojant priemones, padedančias saugoti ir stiprinti mūsų visų sveikatą. Apklausa anoniminė, duomenys bus panaudoti tik apibendrinti kartu su kitų tyrimo dalyvių atsakymais.

Dėkojame už bendradarbiavimą.
 

Trakų visuomenės sveikatos biuro informacija

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.206.226.77.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prezidentūroje apdovanotos geriausios Lietuvos seniūnijos

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos šimtmečiui skirto nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame me...

Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ Trakų rajone

„Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ – tęstinis Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kino sklaidos projektas.