Lieponių kaimas turi naujas aikšteles renginiams ir krepšiniui

Rūdiškių seniūnijoje, Lieponių kaime, įgyvendinus projektą, pastatyta stacionari aikštelė/pavėsinė renginiams ir įrengta krepšinio aikštelė. Tai naujas infrastruktūros objektas, kuris padeda burti kaimo bendruomenę.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos 2018 m. gegužės 14 d. sprendimu Nr. 3D-309 „Dėl projektų, kuriems skiriama valstybės parama pagal 2018 metų žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos (01 01) priemonę „Parama kaimo bendruomenėms“ (01 001 01 03 09) sąrašo patvirtinimo“ Lieponių kaimo bendruomenei „Karaliaus salos“ skirta parama įgyvendinant viešųjų erdvių projektus.

Projekto „Bendraukime ir bendradarbiaukime“ tikslas – Lieponių kaimo vietovėje, Liepų gatvėje žemės sklypo Nr.7974/0001:747, esančios viešosios erdvės sutvarkymas ir priežiūra, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams.

Įgyvendinus projektą Lieponių kaime yra sukurtas naujas infrastruktūros objektas:

• pastatyta vasaros renginiams stacionari aikštelė/pavėsinė,

• krepšinio aikštelė, kurios anksčiau nebuvo tarnaus kaimo gyventojams.

• projektas skatins kaimo gyventojų partnerystę, kaimo gyventojai prisidės prie projekto įgyvendinimo tvarkant aplinką.

Nuo pat Lieponių kaimo bendruomenės „Karaliaus salos“ įkūrimo kiekvienais metais visuotinio susirinkimo metu buvo keliamas klausimas dėl stacionarinės aikštelės/pavėsinės įrengimo, nes kiekvienais metais yra organizuojamos Joninių ir Žolinės šventės. Organizuojant šventes yra problemų dėl palapinių pastatymu ir išardymu, todėl 2014 -02-20 kreipėmės į Trakų rajono savivaldybės administraciją dėl 0,26 ha teritorijos Lieponių kaime, Liepų g., įtraukimo į valstybės išperkamos žemės ir neprivatizuojamos teritorijos, kad teritorija galėtų naudotis bendruomenė. 2017-04-04 gavome raštą iš Trakų rajono savivaldybės administracijos, kad galime įgyvendinti projektą ir vykdyti veiklas 5 metus.


Įrengus pavėsinę ir krepšinio aikštelę buvo išspręstas bendruomenės narių užimtumas vasarą, čia organizuojamos Joninių, Žolinės ir kitos edukacinės šventės. Geografiniu mastu tai yra teritorija, kurioje lankose 4 kaimų gyventojai, nes netoliese yra Lieponių kapinės, kuriose lankomi šių kaimų gyventojų artimųjų kapai, į parduotuvę ateina aplinkinių 5 kaimų gyventojai, nes 5 kaimai yra išsidėstę 2–3 kilometrų spinduliu.


Labai svarbu yra jaunimo užimtumas vasaros metu, nes iš miesto pas senelius suvažiuoja vaikai ir anūkai. Kaime yra 60 sodybų, kiekvienoje iš jų vasara gyvena apie 5 gyventojus, todėl vasarą organizuojamuose renginiuose kaime yra numatoma daug dalyvių. Kaimo gyventojai prisidėjo prie projekto įgyvendinimo tvarkant aplinką.


Sutvarkytoje viešojoje erdvėje vyks kaimo gyventojams skirti kultūriniai, sporto renginiai ir edukacinės veiklos. Jau tapo tradicija kaime rengti Joninių ir Žolinės šventes, į kurias susirenka apie 200 žmonių. Kaime yra 5 Jonai, todėl bendruomenei yra būtinybė rengti Joninių šventę Į švenčių organizavimą kviečiame ne tik gyventojus, bet ir žmones, kurie kilę iš Lieponių, taip pat ir aplinkinių kaimų.

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo Trakų rajono savivaldybė ir Lieponių kaimo bendruomenė „Karaliaus salos“.
 

Zita Juškienė 
Lieponių kaimo bendruomenės „Karaliaus salos“ pirmininkė 

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.206.226.77.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Prezidentūroje apdovanotos geriausios Lietuvos seniūnijos

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Lietuvos šimtmečiui skirto nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame me...

Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ Trakų rajone

„Migruojantis kinas 2: kino vakarai tęsiasi“ – tęstinis Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kino sklaidos projektas.