Lentvaryje pradėjo veikti Dienos socialinės globos tarnyba

Lentvaryje duris atvėrė Trakų globos ir socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos tarnyba.

Naujoji rajono savivaldybės socialinės globos įstaiga skirta prižiūrėti vaikus ir jaunuolius(nuo 11 iki 29 metų), turinčius negalią. Jie čia ne tik praleis dieną, bet esant poreikiui, galės ir pernakvoti. Tarnybos lankytojai čia bus kruopščiai prižiūrimi,jiems bus suteikiamos kineziterapeuto bei kitų specialistų paslaugos.

Tarnybos atidaryme dalyvavo rajono savivaldybės mere Edita Rudelienė, rajono tarybos nariai, Socialinės paramos skyriaus darbuotojai, svečiai. Merė pasidžiaugė, kad rajone bus teikiamos naujos socialinės paslaugos, kurių labai trūko. Neįgaliųjų tėvai, artimieji galės ne tik ramiai palikti savo vaikus puikiai darbą išmanantiems specialistams, bet ir sugrįžti į savo darbus, turėti atokvėpio minučių.

Tarnybos patalpos įrengtos įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra Trakų rajono savivaldybėje“ pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.1.1-CPVA-R-407 „Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“ .

Tarnyba įrengta rekonstravus dalį anksčiau Lentvario kompleksinių paslaugų šeimai centrui priklaususių patalpų. Buvo modernizuota ir pertvarkyta apie 176 kv. metrų patalpų : pirmame aukšte sutvarkytas pagrindinis įėjimas, suremontuotos ir įrengtos relaksacijos, užsiėmimų-pietų patalpos, personalo kabinetas, suremontuotas ir pritaikytas tualetas, dušas asmenims su negalia bei trumpalaikei socialinei globai skirtas kambarys, poilsio/terapijos salė, įrengtas mobilus keltuvas ir įsigyta reikalinga įranga bei baldai tikslinės grupės asmenims (stalai, kėdės, kompiuteriai, kompiuterių įranga, skirta asmenims su negalia, mankštinimosi čiužiniai, ortopediniai kamuoliai, masažinis stalas, sėdmaišiai). Be to, projekto metu sutaupytos lėšos buvo panaudotos išasfaltuoti stovėjimo aikštelę prie šios įstaigos.

Bendra projekto vertė siekė 120 256,00 eurų. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos – 98 688 eurų, Trakų rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 21 568,00 eurų.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukoje: Trakų globos ir socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos tarnybą atidarė rajono savivaldybės mere E. Rudelienė (kairėje) ir Trakų globos ir socialinių paslaugų centro direktoriaus pavaduotoja I. Markevičienė.

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.232.53.231.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Daugiau seleno kraujyje – mažesnis insulto pavojus

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo n...

Išrūšiuotų atliekų „nelaimingo likimo“ mitas sugriautas!

Nepaisant nenuginčijamos rūšiavimo svarbos, kuri, mums gyvenant šiltnamio efekto eroje kiekvienais metais tampa vis aktualesne, toli gražu ne vis...