Leidyklos „Andrena“ viešnagė

Trakų viešojoje bibliotekoje vykoleidyklos „Andrena“ knygų mugė. Jos vadovė Nijolė Petrošienė atvyko ne tik sunaujausiomis knygomis, bet ir pristatė Lijanos Simanonytės knygą – detektyvinįromaną „IŠLIKTI. Vieno miesto detektyvas“. Su autore susirinkusieji galėjosusipažinti neįprastu būdu – ji kreipėsi į skaitytojus video įrašu, nes šiuometu gyvena užsienyje. Tai pirmoji autorės knyga.
Knygos„IŠLIKTI“ centre – nedidelio Lietuvos miesto gyvenimas, kuriame persipinaįvairiausių žmonių išgyvenimai ir potyriai – nuo pirmosios meilės iki žudančiųaistrų, nuo nereikšmingų įvykių iki skausmingų netekčių. AutorėLijana Simanonytė, pradėdama rašyti šį kūrinį, buvo pagrindinės herojės, aštuoniolikmetėsLaimos, amžiaus. Kūrybinis procesas truko keletą metų. Gal dėl to detektyvinisromanas „IŠLIKTI“ persmelktas jaunatvišku nuoširdumu, minties aiškumu ir nuolatdidėjančios patirties įtampa.
Patiautorė gimusi ir augusi Mažeikiuose. Tad ne nuostabu, kad leidyklos vadovė taippat mažeikietė. Ištraukas iš romano skaitė buvęs mažeikietis režisierius,aktorius ir skaitovas Vytautas Mikalauskas bei Trakų kultūros rūmų darbuotojaJustina Bendinskytė. Prisiminimais apie Simanonių šeimą dalinosi eilę metų žurnalistuMažeikiuose dirbęs rašytojas Jonas Laurinavičius.
Šiltasir jaukus susitikimas nesibaigė tik knygos pristatymu.
Visussusirinkusius į paslaptingą vorų gyvenimą nukėlė Valdo Mikolaičio filmas „Vorųratilinis“. Iš Šiluvos kilęs vyras, dirbantis techninį darbą, neturintis niekobendro nei su gamtininko, nei su kino operatoriaus profesija, savarankiškaivienas filmuoja gamtos pasaulį ir pateikia jį išradingai, palydėdamas humorupagardintais žemaitiškais tekstais. „Vorų ratilinis“ leidžia pažvelgti įpaslaptingą tinklų pynėjų pasaulį. Vorus pavyksta nufilmuoti tik naktį, todėlV. Mikolaitis darbuodavosi nuo 10 valandos vakaro iki 5 valandos ryto.
2018m. PetroAbukevičiaus premija apdovanotas filmas apie vorus – „Vorų ratilinis“ ne pirmasV. Mikolaičio kūrinys, 2013 m. filmų autorius buvo apdovanotas šia premija užfilmą „Pavienės bitės“.
Filmo„Vorų ratilinis“ autorius mažiausius gyvius stebi ne pirmą kartą. Tinkle„YouTube“ V. Mikolaitis turi savo kanalą „Valdo orbita“, kuriame galima išvystijo pirmo didesnio darbo – filmo apie vabalus žolinius straubliukus – santrauką.
Filmoautorius papasakojo apie filmo kūrimo ypatybes, atsakė į susirinkusiųjųklausimus. Žiūrovai liko sužavėti ne tik paslaptingu vorų gyvenimu, bet ir šmaikščiufilmo autoriaus tekstu.
IrenaJocienė,
 Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
 

Akvilės Narbutienės nuotraukosGriežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.227.76.35.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Trakai pasitinka vasarą: aplankyk senąją sostinę

Vasaros pradžią skelbia senoji sostinė Trakai. Gegužės 31–birželio 2 dienomis miestą pasiglemš ir į renginių bei reginių kaleidoskopą į...

Trakų visuomenės sveikatos biuras ruošiasi įkurtuvėms

Jau visai netrukus – džiugios įkurtuvės! Vakar rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė ir administracijos direktorius Darius Kvedaravičius a...