Kovo 11-ąją – garbės piliečio vardas Trakų klebonui J. Varaneckui

Trakuose Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas šiemet surengtas kiek kitaip nei įprasta. Jis vyko Trakų Šv. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje.

Vytauto Didžiojo laikus menanti šventovė pasirinkta dėl svarbios priežasties. Vykusių iškilmių metu Trakų parapijos dekanui kunigui klebonui Jonui Varaneckui buvo suteiktas Trakų rajono savivaldybės garbės piliečio vardas.

Pilnutėlėje žmonių bazilikoje šv.Mišias aukojo Vilniaus arkivyskupijos vyskupas Arūnas Poniškaitis. Po jų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė paskelbė, kad Trakų klebonui J. Varaneckui už nuopelnus kraštui, jo kultūrai bei dvasingumo puoselėjimui suteikiamas garbės piliečio vardas bei įteikė specialų medalį. Savo ruožtu klebonas tvirtino, kad šiuo apdovanojimu nori pasidalinti su visais, čia esančiais.

Iškilmėse susirinkusius bei nominantą sveikino Kovo 11-osios signataras Romualdas Rudzys, Trakų rajono savivaldybės garbės pilietė ambasadorė dr. Halina Kobeckaitė, Seimo pirmininko pavaduotojo Jono Liesio padėjėja Vilma Puišienė, Seimo narys Jaroslavas Narkevič, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, gausus būrys rajono gyventojų. Koncertavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės senosios muzikos ansamblis „Trio de Vilna“, vadovas Z. Levickis.

Kunigas klebonas J. Varaneckas yra ketvirtasis, tituluotas Trakų rajono garbės piliečio vardu. Šis vardas buvo suteiktas pasaulinio garso primabalerinai Majai Pliseckajai, monsinjorui Vytautui Pranciškui Rūkui, ambasadorei dr. H. Kobeckaitei.
 

Trakų rajono savivaldybės informacija

Iškilmių dalyviai po Trakų rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo kunigui klebonui J. Varaneckui. Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.232.53.231.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Daugiau seleno kraujyje – mažesnis insulto pavojus

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo n...

Išrūšiuotų atliekų „nelaimingo likimo“ mitas sugriautas!

Nepaisant nenuginčijamos rūšiavimo svarbos, kuri, mums gyvenant šiltnamio efekto eroje kiekvienais metais tampa vis aktualesne, toli gražu ne vis...