Informacija dėl socialinės paramos mokiniams

Trakų rajono savivaldybėje 2017 metais nemokamą maitinimą bendrojo ugdymo mokyklose ir ikimokyklinėse ugdymo įstaigose gavo 806 mokiniai, o parama mokinio reikmenims įsigyti buvo suteikta 512 mokinių. Pasinaudojus Socialinės paramos mokiniams įstatymo 14 straipsnio 4 dalies 4 punkte suteikta teise skirti nemokamą maitinimą išimties atvejais savivaldybės nustatyta tvarka, nemokami pusryčiai ar pavakariai buvo skirti 100 mokinių.

       Lietuvos Respublikos 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme 2018 metams socialinei paramai mokiniams  Trakų rajono savivaldybei patvirtinta 307,0 tūkstančių eurų specialių tikslinių dotacijų savivaldybės biudžetui, t. y. 38,4 procentais daugiau negu savivaldybė panaudojo minėtai paramai 2017 metais (189,0 tūkst. eurų).

        Įsigaliojus 2018 m. sausio 1 d.  Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimams, kuriais nustatyta, kad vertinant bendrai gyvenančių asmenų ar vieno asmens pajamas, į šeimų, auginančių vaikus, pajamas neįskaitoma išmoka vaikui. Minėto įstatymo pakeitimais nustatytas teleruotinas pajamų lygis – į gaunamas pajamas neįskaitoma dalis (15-35 procentai) darbo užmokesčio pajamų. Taip pat pasikeitė ir valstybės remiamų pajamų dydis -  nuo 2018 m. sausio 1 d. padidinamas nuo 102 iki 122 eurų.

       Atsižvelgiant į socialinei paramai mokiniams 2018 metams skirtą didesnę lėšų sumą ir minėtus teisės aktų pakeitimus, atsiranda galimybė dėl socialinės paramos mokiniams kreiptis didesniam savivaldybės gyventojų, kurie augina mokyklinio amžiaus vaikus, skaičiui.

       Dėl socialinės paramos mokiniams prašome kreiptis į Trakų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Birutės g. 28, Trakai) arba skyriaus specialistą socialiniam darbui (dirbančiam seniūnijoje) pagal savo gyvenamąją vietą. Informacija teikiama  tel. (8 528) 58 316, el. p. soc.parama@trakai.lt

 Socialinės paramos skyriaus informacija
Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.227.76.35.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Trakai pasitinka vasarą: aplankyk senąją sostinę

Vasaros pradžią skelbia senoji sostinė Trakai. Gegužės 31–birželio 2 dienomis miestą pasiglemš ir į renginių bei reginių kaleidoskopą į...

Trakų visuomenės sveikatos biuras ruošiasi įkurtuvėms

Jau visai netrukus – džiugios įkurtuvės! Vakar rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė ir administracijos direktorius Darius Kvedaravičius a...