„Design thinking“ metodika globos pertvarkos procese

Trakų rajono savivaldybėje vasario 27 ir kovo 6 dienomis vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu pasitelkiant kūrybinio mąstymo metodiką, savivaldos ir pilietinės visuomenės resursus, kurti sprendimai globos organizavimo tobulinimui.

Kūrybinių dirbtuvių dalyvius pasveikino ir rezultatyvaus darbo linkėjo Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč. Dėl kokybiško globos organizavimo aktyviai diskutavo ir įvairias situacijas sprendė Lentvario kompleksinių paslaugų šeimai, Šv. Jono vaikų, Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centrų, VšĮ Šv. Domininko namų, VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centro atstovai, globėjai, Trakų rajono savivaldybės Socialinės paramos, Vaiko teisių skyrių darbuotojai.

Mokymus organizavo Lietuvos savivaldybių asociacija, Socifaction komanda ir lektorė, „Future Leadership“ inovacijų laboratorijos įkūrėja Justina Puslytė Klyvienė, kuri priėmė iššūkį „design thinking“ metodiką pirmą kartą pritaikyti ir išdėstyti savivaldybėje.

Kūrybinės dirbtuvėse sukurti prototipai paslaugų teikėjų jėgų apjungimui dėl pakankamo ir kokybiško informavimo apie globą, konsultavimo ir mokymų, savanorystės skatinimo, globos ir įvaikinimų atvejų didinimo, vėliau „vieno langelio“ teikiant pagalbą, konsultacijas, paramą, atokvėpių paslaugas ir kt. atsiradimo.

Kol kas yra pasigendama sistemiškos pagalbos, tarpžinybinio koordinavimo, globotojams trūksta „vieno langelio“ visoms problemoms išspęsti, taip pat diskutuota ir dėl nuolaidų kortelės globėjams ar tris ir daugiau vaikų auginančioms šeimoms. Finansavimas globotojams ar globos paslaugų teikėjams vienas svarbiausių klausimų, skiriant didesnį dėmesį vaikams, ypatingai jei vaikai turi elgesio ir emocijų sutrikimų, kyla didesnis poreikis kvalifikuotai specialistų pagalbai.

Institucinė vaiko globa Lietuvoje pastaraisiais metais kritikuojama kaip ydinga vaiko visapusiškam vystymuisi ir ugdymui, o sistemos pertvarka yra sudėtingas procesas, pastaraisiais metais daugiausia stringantis dėl dalyvaujančių subjektų (valdžios institucijų, globos namų, bendruomenių, mokslininkų) aktyvaus ir darnaus veikimo bei bendradarbiavimo trūkumo.

Vaikų globos namų deinstitualizacija yra nacionalinio lygmens problema ir šis procesas neįmanomas be didesnio visos visuomenės įsitraukimo ir žmonių sąmoningumo pokyčių. Šiuo metu vis dar trūksta naujų teisės aktų, kurie būtų skirti naujovėms, atsiradusioms dėl pertvarkos proceso.

Artimiausiu metu globos pertvarkos organizavimo darbo grupės nariai, nevyriausybinės organizacijos vėl susirinks diskusijai dėl konkrečių pasiūlymų 2016-12-08 patvirtinto Trakų rajono tarybos sprendimo „Dėl pritarimo vaikų institucinės globos sistemos pertvarkos 2017-2020 metų veiksmų planui” Nr. S1-288 tikslinimui pateikimo.
 

Dominyka Semionovė 
Trakų rajono savivaldybės mero patarėja


Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.80.177.176.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kalėdinių- adventinių vainikų dirbtuvės dovanojo švenčių nuotaiką

Džiaugiamės tokiu gausiu būriu dalyvių, kurie atėjo praleisti praėjusio trečiadienio vakarą kartu ir nusipinti kalėdinį-adventinį vainiką.

Skelbiamas Kalėdinis konkursas papuošti aplinkai

Trakų rajono savivaldybė, skatindama gyventojų, įmonių, įstaigų ir organizacijų kūrybiškumą, saviraišką, originalumą bei skatindama akty...