Deklaruojant pajamas patogu skirti paramą tiek organizacijoms, tiek ir politinėms partijoms

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) primena, kad Trakų rajono savivaldybės gyventojai, deklaruodami pajamas, gali paremti tiek organizacijas - paramos gavėjas, tiek politines partijas. Gyventojai savo 2 proc. pajamų mokesčio gali skirti visuomeninėms organizacijoms, bendruomenėms, viešosioms įstaigoms, profesinėms sąjungoms, labdaros fondams ar kitiems paramos gavėjams ir iki 1 proc. – politinėms partijoms (iš viso 3 proc. nuo praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio).

„Gyventojas, nusprendęs, kad tą patį paramos gavėją (ar gavėjus) nori remti ilgesnį laikotarpį, iki gegužės 2 dienos gali pateikti tik vieną prašymą, o parama bus skiriama tiek metų, kiek žmogus nurodys prašyme. Maksimalus terminas – 5 metai“, - sako Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Glumbakienė.

Dalis gyventojų pernai pasinaudojo galimybe ir paramą paskyrė keleriems metams į priekį, todėl šiais metais parama nukeliaus jų pasirinktoms organizacijoms ir (arba) politinėms partijoms automatiškai, t. y. papildomo prašymo jiems teikti nebereikės. Tačiau jei mokesčių mokėtojas prašymą nori pakoreguoti, t. y. pakeisti paramos gavėją, tai jis gali bet kada padaryti per elektroninę deklaravimo sistemą (EDS) pateikdamas naują prašymą už praėjusį mokestinį laikotarpį ir nurodydamas paramos gavėją bei keleriems metams skiria paramą.

Valstybinė mokesčių inspekcija pažymi, kad gyventojų, privalančių pateikti metinę pajamų deklaraciją, tačiau to iki gegužės 2 d. nepadariusių, prašymai skirti paramą nenagrinėjami. Deklaruoti pajamas ir pateikti prašymą skirti paramą patogiausia elektroniniu būdu per EDS.

Vilniaus AVMI pabrėžia, kad nustatytos formos prašymą skirti pajamų mokesčio dalį paramai gali
pateikti tik pats gyventojas ar jo įgaliotas atstovas, pateikęs notaro patvirtintą įgaliojimą. Prašymai, kuriuos pateiks paramos gavėjų ar kitų juridinių asmenų atstovai, nebus priimami.

 „Primename, kad paramos gavėjai negali daryti jokio spaudimo potencialiems paramos teikėjams, versti juos pildyti prašymus ir pan. Jau keleri metai VMI nepriima prašymų, kuriuos urmu bando pristatyti patys paramos gavėjai“, - sako Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Glumbakienė, atkreipdama dėmesį, kad tokio prašymo negali pateikti ir mokesčių mokėtojo darbdavys.
VMI primena, kad su deklaravimu arba paramos skyrimu susijusią informaciją gyventojai gali gauti paskambinę telefonu 1882, apsilankę mokesčių administratoriaus svetainėje internete www.vmi.lt arba užsukę į Vilniaus AVMI Trakų poskyrį (Vytauto g. 19, Trakai).

Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.232.53.231.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Daugiau seleno kraujyje – mažesnis insulto pavojus

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo n...

Išrūšiuotų atliekų „nelaimingo likimo“ mitas sugriautas!

Nepaisant nenuginčijamos rūšiavimo svarbos, kuri, mums gyvenant šiltnamio efekto eroje kiekvienais metais tampa vis aktualesne, toli gražu ne vis...