Pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas

 Gegužės 29 d. Lentvario miesto bibliotekoje lankėsišmaikštus, žodžio kišenėje neieškantis, trykštantis energija vaikų rašytojas - TomasDirgėla. Jis pristatė savo devintąją knygą „Benas – sapnų siuvėjas”, beipapasakojo, kaip atsirado visos kitos jo knygos.  Autorius skaitė įdomiausias ištraukas apieBeną ir sapnų adatą, paaiškino vaikams, kas būna, kai adata patenka į blogasrankas. Vėliau Tomas Dirgėla atskleidė vaikams jų sapnų reikšmes, surengėdidžiausio „Lentvario miegaliaus“ konkursą. Žaidimo nugalėtojas Arijus iš 3klasės nusipelnė prizo – kakavos gėrimo prieš miegą. Tomas gausiai atsakinėjo įvaikų klausimus: kaip jis tapo rašytoju, kiek laiko rašoma knyga, kuri pati jo mėgstamiausia,iš kur kyla idėjos knygos siužetui ir pavadinimui, kokią knygą jis šiuo meturašo ir dar daug kitų klausimų.
                      TomasDirgėla yra parašęs ir išleidęs 9 knygas vaikams. Greitai pasirodys ir dešimtaknyga, pačios pirmosios detektyvinių galvosūkių knygos „Domas ir Tomas.Saldainių kiosko byla“ tęsinys – „Domas ir Tomas. Mokytojos peruko byla“.Pirmoji šios serijos knyga „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ 2017 – aisiaispelnė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) antrąjąpremiją už geriausią metų knygą vaikams. Pastaruoju metu Tomo Dirgėlos kūriniainuolat atsiduria skaitomiausių ir perkamiausių knygų dešimtukuose.
                      TomasDirgėla gimė 1989 metais Baigė Palangos senąją gimnaziją, Lietuvos edukologijosuniversitete įgijo filologijos bakalauro laipsnį. Dirbo lietuvių kalbosmokytoju, žurnalistu, teko padirbėti ir vaikų darželyje. Pradėti rašytimažiesiems jį pastūmėjo vaikų rašytojas Vytautas V. Landsbergis. Šiuo metu TomasDirgėla – vienas mylimiausių Lietuvos vaikų rašytojų, LRT radijo laidos vaikams„Domas ir Tomas“ kūrėjas ir vedėjas.
   Tomas mano, kad pasaulį nuo liūdesio galiišgelbėti tik vaikai ir juokas, todėl ir jo knygose netrūksta humoro. Autoriusneretai vadinamas linksmiausiu vaikų rašytoju. Tuo jis ir vadovaujasibendraudamas ir pristatinėdamas savo kūrybą vaikams.
    Rašytojas papasakojo vaikams, kad jau pradinėjemokykloje ėmė rašyti eilėraščius. Lietuvių kalbos mokytoja vežiodavo jį po visąLietuvą, po įvairius konkursus, nes jam ten puikiai sekdavosi. Su laiku joeilėraščiai ilgėjo, rimtėjo, kol tapo linksmomis istorijomis vaikams. Tomastaip pat mėgo ir žaidė krepšinį, jo žadžiais tariant: „Sekėsi visai neblogai,bet dešimtoje klasėje meilę krepšiniui galutinai įveikė pomėgis kurti“. Autoriusdžiaugiasi, kad greitai pasirodys ir paveikslėlių knyga, kurią jis jau seniaibrandino žaisdamas su sūnumi.  Taip pat pasirodysknyga apie kunigaikštį Vytautą, kuris atvyksta ieškoti savo dingusios karūnosTrakų pilyje. Mokykloje Tomui atrodė, kad istorija yra sunkus ir liūdnasreikalas, todėl sugalvojo, kaip su humoru sudominti vaikus ir pristatyti tųlaikų istorijos įvykius. Rašytojas planuoja išleisti ir knygą suaugusiems:„Laiškai sūnui“, apie tėčio ir sūnaus santykius.
                      Susitikimenetrūko šypsenų, juoko, gerų emocijų, linksmų žaidimų. Vaikai dėkojo ir linkėjosvečiui sukurti daug naujų knygelių, pažadėjo jas su malonumu skaityti. Tuometu Tomas Dirgėla tvirtai pažadėjo lentvariečiams sugrįžti pas juos sunaujomis istorijomis.
 
Trakų viešosios bibliotekos
Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė RūtaMinkevičienė 
Griežtai draudžiama Trakietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Trakietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Trakietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 18.232.53.231.

Rašyti

Portalo Trakietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Trakai@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Daugiau seleno kraujyje – mažesnis insulto pavojus

Naujojo amerikiečių ir kanadiečių tyrimo metu dar kartą patvirtinta, kad selenas – vienas plačiausiai aptarinėjamų mikroelementų, apsaugo n...

Išrūšiuotų atliekų „nelaimingo likimo“ mitas sugriautas!

Nepaisant nenuginčijamos rūšiavimo svarbos, kuri, mums gyvenant šiltnamio efekto eroje kiekvienais metais tampa vis aktualesne, toli gražu ne vis...